Сьогодні в 11.00 відбудеться екстрене засідання Ради національної безпеки й оборони, що, як очікується, буде присвячено достроковим парламентським виборам

Напередодні під час зустрічі із президентом Віктором Ющенком голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович одержав розпорядження звернутися в РНБО, щоб вирішити питання фінансування виборів, повідомив «і» з посиланням на пана Давидовича народний депутат від Партії регіонів Борис Петров. За його словами, «РНБО також може рекомендувати ввести пряме президентське правління або надзвичайний стан».

Учора близько 20 народних депутатів з коаліції після того, як їхніх колег не прийняли в секретаріаті, заблокували кабінет Ярослава Давидовича, вимагаючи не проводити підготовку до дострокових виборів.

Як повідомив «і» народний депутат від СПУ Євгеній Філіндаш, який був у числі депутатів, які приїхали в ЦВК, вони хотіли з'ясувати позицію пана Давидовича щодо указу президента й не допустити «незаконних дій по виконанню неконституційного указу».

Незважаючи на це, голова ЦВК має намір виконувати указ президента, хоча для цього повинне бути виділене більше 300 млн. грн. «Такого рядку в бюджеті немає»,— сказав пан Філіндаш

Лариса Мудрак, керівник інформаційної служби секретаріату, повідомила після вчорашньої зустрічі прем'єра Віктора Януковича з головою ЦВК, що голова уряду вимагає від пана Давидовича піти у відставку. Ярослав Давидович спростував ці слова, давши зрозуміти, що мова йшла про припинення підготовки до виборів до рішення Конституційного суду: «Призупинити виборчий процес і чекати розгляду в КС, на жаль, ми не можемо, тому що такої норми закон не передбачає».

Як повідомили «і» у ЦВК, підготовка до виборів ведеться. «Ми приймаємо подання на формування окружних виборчих комісій, йде робота над календарним планом виборів»,— повідомила керівник прес-служби ЦВК Зоя Шарикова.

Незважаючи на те, що до закінчення терміну формування комісій залишилося два дні, за словами Ярослава Давидовича, від політичних сил надійшло ні однієї заявки.