Президент України Віктор Ющенко Указом від 27 травня доручив Кабінету Міністрів України в двотижневий термін ухвалити рішення про створення у встановленому порядку вертикально інтегрованого науково-виробничого об'єднання "Антонов".
Про це  повідомила прес-служба Кабінету Міністрів.
Зокрема, згідно з указом, до складу об'єднання повинно увійти АНТК ім. Антонова, Київський державний авіаційний завод "Авіант", Харківське державне авіаційне виробниче підприємство. При цьому має бути забезпечене виконання вимог законодавства про працю і збереження державних гарантій підприємствам, які об'єднуються.

Крім того, КМУ доручається внести зміни до Державної комплексної програми розвитку авіаційної промисловості України до 2010 р. з урахуванням маркетингових, технічних і технологічних змін у цій галузі на світовому ринку. Зокрема, пропонується визначити одним з пріоритетів державної економічної і промислової політики забезпечення інноваційної основи авіабудівної галузі шляхом створення інтегрованих науково-виробничих структур.
Уряд зобов'язаний розробити механізм надання іноземним державам, урядам, юридичним особам державних експортних кредитів, гарантій за рахунок коштів держбюджету України з метою експорту продукції національного авіабудівництва і інших галузей економіки. Цей механізм повинен бути впроваджений з 2006 р.
Доручається відпрацювати і впровадити механізм прискореного оновлення парку вітчизняних авіакомпаній літаками Ан-140-100, Ан-74 різних модифікацій, Ан-148.
Контроль за виконанням указу покладений на Державного секретаря України Олександра Зінченка.

І-Репортер