Заступник голови парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Олександр Бандурка вважає, що Президент Віктор Ющенко перевищив службові повноваження, видавши указ про ліквідацію Державтоінспекції. Про це Бандурка заявив сьогодні на прес-конференції.

Бандурка вважає, що сама форма реорганізації Державтоінспекції або будь-якої іншої складової МВС, а також ліквідація структури повинні бути проведені через ухвалення Верховною Радою спеціального законодавчого акту, тобто повинні лежати в правовому вимірі.

Свою думку Бандурка пояснив тим, що в Україні є відповідні закони про МВС, про міліцію, до якої належить ДАІ, закони про дорожній рух. В останньому, зазначив він, виписані певні функції співробітників ДАІ. Таким чином, за словами Бандурки, реорганізація ДАІ повинна проходити шляхом підготовки певних законопроектів, їх розгляду і затвердження в парламенті. «Я вважаю, що Президент повинен надіслати відповідний законопроект у ВР, і ми його розглянемо», - сказав Бандурка.

Як повідомлялося, 19 липня 2005 р. Президент України Ющенко підписав Указ ”Про ліквідацію Державної автомобільної інспекції”. Цим Указом ліквідовується Державна автомобільна інспекція як така, що становить частину системи МВС. ДАІ і її регіональні структурні підрозділи реорганізуються в Державну службу безпеки дорожнього руху Міністерства внутрішніх справ України (дорожню міліцію) і патрульну службу Міністерства внутрішніх справ України.
УНІАН.