Президент України Віктор Ющенко підписав указ про розпуск Верховної Ради.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив у зверненні до українського народу після консультацій у Секретаріаті Президента з головою Верховної Ради Олександром Морозом, його заступниками, керівниками парламентських фракцій.

Президент мотивував своє рішення неконституційним процесом формування конституційної більшості, практикою прийняття нелегітимних рішень.

«Це є замах на конституційний лад України. Парламентська більшість уже не приховує намірів узурпувати владу», - сказав В.Ющенко.

Президент України Віктор Ющенко обіцяє не допустити жодних протиправних дій і обіцяє жорстко попереджати будь-які посягання на життя і спокій громадян.

Про це він сказав в заяві для преси після підписання указу про розпуск парламенту.

В.ЮЩЕНКО наголосив, що жодних потрясінь і протистояння в країні не буде. «Політична ситуація в державі знаходиться під контролем і залишається стабільною», - підкреслив він.

Глава держави наголосив, що Указ про дострокові вибори ВР п’ятого скликання є обов’язковим для виконання. «Застерігаю будь-які гарячі голови від протиправних закликів, дій чи вчинків», - підкреслив Президент.

Він звернувся до всіх громадян України: «Ми йдемо складним, але демократичним шляхом. Не піддавайтесь на жодні провокації. Будь-які замахи на Вашу безпеку будуть покарані і подолані», - підкреслив В.Ющенко.

Президент України обіцяє, що наступні парламентські вибори будуть демократичними.

Він підкреслив, що позачергові вибори - це легітимний демократичний інструмент, «яким володіє український народ для контролю за владою».

В.Ющенко підкреслив, що вибори відбудуться у повній відповідності до Конституції України, демократичних, національних і міжнародних стандартів. «Волевиявлення буде вільним. Я твердо гарантую це право. Вибори відбудуться під належним моніторингом міжнародних спостерігачів. Я закликаю український народ здійснити відповідальний, свідомий і справедливий вибір, який дозволить завершити етап політичних чвар і відкриє нову перспективу для України. Ви є єдиним джерелом влади в Україні. Ваше право ніхто не може узурпувати. На сторожі вашого права стоятиме і Президент України», - наголосив В.Ющенко.

Натомість Кабінет міністрів України прийняв постанову про невідкладні заходи Кабінету міністрів щодо виконання постанови Верховної Ради України про "запобігання діям, що загрожують конституційному порядку, громадському спокою і стабільності", та постанови ВР про політичну ситуацію в Україні у зв’язку з оголошенням Президентом дострокового припинення повноважень парламенту.

Як передає кореспондент УНІАН, постанову підтримали всі члени Кабміну за винятком міністра оборони України Анатолія Гриценка та міністра закордонних справ України Арсенія Яценюка.

Зокрема, вони виступили проти преамбули до постанови, де визначається указ Президента про дострокове припинення повноважень ВР як неконституційний.

Крім того, вони не погодились з пунктом, який забороняє Мінфіну фінансувати дострокові вибори.

У свою чергу, перший віце-прем’єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що, оскільки дострокові вибори не передбачені в бюджеті, Президент не може одноосібно, без погодження, ухвалити рішення про розпуск парламенту, таке рішення має бути спільним – ВР, уряду та Президента.