Президент України підписав закон про припинення дії договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та Російською Федерацією.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко стверджує, що «непродовження договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частину стратегії України на остаточний розрив "із колоніальним минулим" і переорієнтацію на Європу».

Глава держави заявив, що вимагає від Міністерства закордонних справ України завершення роботи з інвентаризації договірно-правової бази з Росією.

"Будемо і надалі робити висновки про корисність тих чи інших угод", — сказав Президент.

Також Порошенко дав вказівку Кабміну створити міжвідомчий координаційний орган для формування консолідованої претензії України до Росії за заподіяні тривалою збройною агресією збитки. Орган повинен виконувати завдання зі захисту національних інтересів України.

Президент наголосив, що не розірвав договір раніше заради того, щоб використовувати його положення як базу для численних позовів України до міжнародних судів та інших міжнародних інстанцій до Росії як порушниці цього договору та норм міжнародного права.

Порошенко нагадав, що Україна має офіційно визначитися, продовжувати договір, чи припинити. За його словами, "вибір очевидний: припинити".

Напередодні Верховна Рада України розірвала Договір про дружбу з Росією.

Росія визнала Договір про дружбу з Україною першоквітневим жартом.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=btQ3K5bCO-Q[/embed]