Крім того, Янукович доручив Кабінету міністрів створити при уряді штаб для оперативного реагування та координації діяльності центральних і регіональних органів виконавчої влади у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з пожежною небезпекою.

При цьому перший віце-прем'єр-міністру Андрію Клюєву доручено у разі виникнення таких надзвичайних ситуацій забезпечити залучення до гасіння пожеж наявні сили і кошти Міноборони, МНС, Мінагрополітики, Держлісгоспу, Ради міністрів Криму та місцевих органів влади.

Виконуючому обов'язки міністра з надзвичайних ситуацій Михайлу Болотському доручено проводити постійний моніторинг пожежонебезпечної ситуації і вживати своєчасних заходів для запобігання виникнення пожеж, привести у підвищену готовність особовий склад міністерства і техніки.

Янукович також доручив міністру охорони здоров'я Зіновію Митнику посилити санітарний контроль на виробництвах і в місцях відпочинку людей через спеку. Міністру також доручено забезпечити надання першочергової допомоги через спекотну погоду людям, які страждають на серцево-судинні захворювання, людям похилого віку і дітям.

Голова МОЗ також має забезпечити інформування населення про необхідні дії щодо запобігання негативних наслідків для здоров'я, пов'язаних з впливом на їхній організм високої температури.

Крім того, Янукович доручив міністру оборони Михайлом Єжелем посилити в зв'язку з пожежонебезпечною погодою контроль за станом протипожежної безпеки в місцях зберігання вибухонебезпечних матеріалів і під час проведення заходів з їх застосуванням.

Також міністрові доручено з метою збереження здоров'я особового складу переглянути графіки планових навчань.

Нагадаємо, за даними синоптиків, 3-6 серпня в Україні, крім західних областей, очікується сильна спека (+35 ... +39 градусів), у східних (Луганська, Донецька, Харківська), а також у Сумській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях та місцями у степовій частині Криму очікується +40 ... +42 градуси.

Крім того, в перший тиждень серпня очікується високий (четвертого класу) і надзвичайний (п'ятого класу) рівень пожежної небезпеки. У зв'язку з цим Міністерство з надзвичайних ситуацій просить громадян України утриматися від відвідування лісів.

Учора, 2 серпня, за інформацією Гідрометцентру України, температура повітря в Луганську досягла 39,8 градусів, у Дніпропетровську та Сумах - 38,5 градусів, у Харкові - 37,5 градусів, а в Києві - 33 градуси тепла.