Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам заявив, що Україна буде боротися усіма можливими способами за звільнення українських моряків, яких РФ захопила в полон.

Про це пише УНІАН.

“Безсумнівно, ми будемо продовжувати нашу боротьбу для того, щоб витягнути українських моряків і офіцерів з російських в’язниць, бо я впевнений, що зараз буде розігруватися спектакль нібито кримінальної відповідальності за порушення кордону, бо весь світ визнає: Крим – це Україна і територіальні води українські. І взагалі – це є нищівний фарс”, – сказав він.

За словами Порошенка, наразі надано доручення відповідним службам, уповноваженому Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій, посольствам вжити всіх заходів, які є в розпорядженні України, для повернення українців.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

Весь склад ВМС підняли за тривогою, всі кораблі виходять у море.

Рада національної безпеки й оборони на засіданні, що почалося після півночі 26 листопада, підтримала рішення про впровадження воєнного стану в Україні на 60 діб.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.

Також “Вголос” писав, що росіяни почали стягувати війська до Керчинської протоки.

У свою чергу, Петро Порошенко заявив, що необхідність введення в Україні воєнного стану було викликано загрозою повномасштабного російського вторгнення. Також, за його словами, російська влада цілеспрямовано готувалась до нападу на українські кораблі.