Як повідомляє ТАСС, підписання угоди відбулося 12 серпня під час V Каспійського саміту, який проходить в казахстанському місті Актау.

Робота над Конвенцією про правовий статус Каспійського моря здійснювалася ще з 1996 року. Її проект остаточно ухвалили на нараді глав МЗС прикаспійських країн у грудні 2017 року.

Як повідомляють у Кремлі, згідно з Конвенцією, основна площа водної поверхні Каспію залишається у загальному користуванні сторін, а дно і надра діляться сусідніми державами на ділянки за домовленістю між ними на основі міжнародного права.

«Судноплавство, рибальство, наукові дослідження і прокладка магістральних трубопроводів здійснюються за узгодженими сторонами правилами. При реалізації масштабних морських проектів в обов'язковому порядку враховується екологічний фактор. Конвенція фіксує положення про недопущення присутності на Каспії збройних сил позарегіональних держав, визначає 5 прикаспійських держав відповідальними за підтримання безпеки на море і управління його ресурсами», – повідомляє ТАСС.

Також в рамках саміту сторони підписали угоду про запобігання інцидентів у Каспійському морі, а також протоколи про співпрацю в області боротьби з тероризмом і оргзлочинністю.

У сфері економіки сторони підписали угоди про торгово-економічне співробітництво та про співробітництво в галузі транспорту, зазначено у повідомленні.