Про це повідомляє центральне державне інформаційне агентство Росії ИТАР-ТАСС з посиланням на прес-службу президента Росії.

Як повідомляють, сьогодні відбулася телефонна розмова між лідерами чотирьох держав, під час якої Путін «наголосив на важливості продовження режиму припинення вогню, а також створенні надійного механізму контролю за дотриманням перемир'я за активної ролі ОБСЄ», – повідомляють в Кремлі.

«Домовлено доручити міністрам закордонних справ чотирьох країн оперативно увійти в контакт для практичного опрацювання порушених під час телефонної розмови питань», - йдеться в повідомленні прес-служби президента Росії.

Водночас, як повідомила прес-служба президента Франції Франсуа Олланда, після тривалої телефонної розмови президентів України, Росії, Франції та канцлера Німеччини було прийнято рішення про подальшу роботу за 5 спільним пунктами.

Перше - прийняття угоди про припинення вогню між українською владою і сепаратистами.

Друге - швидке вироблення ефективного механізму контролю за кордоном за допомогою ОБСЄ.

Третє - запровадження заходів для надійного контролю трьох позицій - Ізварине, Довжанське, Краснопартизанськ.

Четверте - звільнення заручників і в'язнів з обох сторін, на основі списків імен встановлених.

П'яте - організація ефективних тристоронніх переговорів.

Було також вирішено, що контактна група продовжить свою роботу, щоб знайти спільне бачення реалізації цих пунктів.

«Співрозмовники висловили згоду про необхідність найближчим часом організувати консультації контактної групи за участю другого Президента України Леоніда Кучми, Посла РФ в Україні Михайла Зурабова та Спеціального представника ОБСЄ Хайді Тельявіні для досягнення наступних домовленостей: двостороннього безумовного припинення вогню, звільнення всіх заручників, які незаконно утримуються, запровадження контролю на українсько-російському кордоні при моніторингу та верифікації ОБСЄ», – повідомила прес-служба президента України.

Нагадаємо, сьогодні о 22:00 на Донбасі спливає термін мирної угоди між силами антитерористичної операції та сепаратистами.

Раніше прес-служба президента України повідомила, що Петро Порошенко закликав Путіна посилити режим державного кордону з боку Росії, щоб припинити проникнення на територію України бойовиків і найманців і постачання для них зброї та бронетехніки.

Своєю чергою Путін попросив Порошенка продовжити перемир’я й після 22:00 години 30 червня.

Рішення про перемир’я з сепаратистами викликало невдовлення представників Майдану: 29 червня під час Народного Віча представники добровольчих батальйонів «Донбас», «Айдар» та «Дніпро», центральна рада сотень Майдану, а також громадські спільноти Майдану вимагали від Порошенка запровадити воєнний стан на Донбасі.