Президія Львівської облради, рекомендуючи кандидатуру голови облради Михайла Сендака на посаду голови облдержадміністрації, діяла в правовому полі ― заявив голова фракції „Наша Україна” Львівської облради Олег Канівець.
„Львівська облрада приймаючи це рішення діяла згідно п.1. ст.43 Закону про місцеве самоврядування, відповідно до якої рада має право внести на розгляд Кабміну пропозицію щодо кандидатури голови державної адміністрації”, ― сказав Олег Канівець.
Олег Канівець висловив здивування тим, який резонанс було викликано цим рішенням.
„Мене дивує істерія, яка розгортається з цього приводу. Адже нещодавно в українському суспільстві відбувалася дискусія навколо того, хто посяде посаду прем’єр-міністра і це було нормально. При цьому керівник центрального штабу Ющенка Олександр Зінченко не зайняв посаду прем’єр-міністра, проте ніхто з того не робив трагедії. Чому на Львівщині не можна провести таке обговорення? Адже коли є вибір, є альтернатива, а я є прихильником саме такого підходу до вирішення питань, в тому числі і кадрових, можна зважити на всі плюси і мінуси і прийняти правильне рішення”, ― вважає Олег Канівець. При цьому він наголосив, що така дискусія зовсім не означає, що Петро Олійник не є достойним кандидатом на посаду голови Львівської ОДА.
„Олійник заслуговує були голово ОДА, але чому ми робимо собі якось царя, адже ми боролися за відкритість і прозорість, проте вони не йдуть на діалог”, ― сказав Олег Канівець.
Олег Канівець припускає, що частина львівського політикуму об’єдналася задля того, щоб не допустити до вирішення важливих питань в області представників районів та регіонів Львівщини.
„Мені видається, що середовище львівське скооперувалося, що б не допустити до влади на Львівщині людей з регіонів, вони розцінюють облраду як колектив людей-однодумців, але вони - не львів’яни”, ― сказав Олег Канівець.
При цьому його здивування викликає те, що активну роль в цьому протистоянні відіграють народні депутати від Львівщини. Голови обласних партійних осередків партій, які входять до блоку „Наша Україна”.
„Вчора в.о. прем'єр-міністра Юлія Тимошенко була заскочена запитанням одного із нардепів, який стверджував, що ніби-то вона особисто давала вказівку збирати підписи на підтримку рішення президії щодо рекомендації Михайла Сендака на посаду голови ОДА. На мій погляд, це виглядає не інакше, як спроба дискредитувати Тимошенко напередодні розгляду ВРУ питання про її призначення на посаду прем’єр-міністра”, ― зазначив Олег Канівець.
Як повідомляв "Вголос", 28 січня президія Львівської облради ухвалила звернення до в.о. прем’єр-міністра Тимошенко. В якому рекомендує призначити на посаду голови Львівської ОДА голови облради Михайла Сендака.
В то й же час найбільш вірогідною кандидатурою на цю посаду розглядається нардеп Петро Олійник, який керував обласним виборчим штабом Ющенка. Останній, як повідомила прес-служба штабу, доручив Олійнику провести підбір кадрів для формування нової влади на Львівщині.