ЛЬВІВ, 20 ЖОВТНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – За словами начальника архітектурно-планувальної майстерні ДІ «Містопроект» Віталія Дубини, пріоритетом розвитку транспортної системи у Львові буде трамвай.

Про це він сьогодні заявив під час представлення генерального плану розвитку Львова.

«Трамвайний вид транспорту має високу проїзну здатність – близько 12 тис. пасажирів в годину. Такої кількості не забезпечать ні тролейбуси, ні автобуси. Тому у генплані передбачено широкий розвиток трамвайної мережі, а тролейбуси та автобуси доставлятимуть людей до трамвайних зупинок. Проїзд пасажирів між кінцевими зупинками трамваю має займати не більше 45 хвилин», – зазначив Віталій Дубина.

При розбудові транспортної системи планується з’єднання трамвайною колією Сихова та району Євро 2012 по вул. Стрийській-Кільцевій, продовження трамваю №3 до вул. Стрийської, продовження трамвайної колії по вул. Шевченка до Рясного, а також проведення колії до Лисиничів.

Генплан передбачає створення у Львові систему внутрішньоміських потягів та проведення до Львова євроколії.

«В генплані передбачена реконструкція залізничного вокзалу та введення до Львові колії європейського стандарту. Крім того, у плані передбачено розширення аеропорту «Львів». В попередніх планах йшлося про винесення аеропорту за місто», – додав Віталій Дубина.

Він зазначив, що розширення аеропорту у Львові значно обмежує розвиток міста, однак це необхідно з точки зору проведення чемпіонату Євро 2012.

Як повідомляло агентство, ДІ «Містопроект» презентував сьогодні відкоригований генеральний план розвитку Львова до 2015 року.

Від завтрашнього дня громада Львова може відвідати виставку, представлену у приміщені інституту «Містопроект», де матиме змогу ознайомитися з генпланом та внести свої пропозиції. Виставка триватиме протягом місяця, до 20 листопада. Після чого, в кінці листопада, відбудуться громадські слухання по темі генерального плану.

У генплані місто розглядається, як містобудівна система «Великий Львів». Система виділяє територію навколо Львова в межах 3-5 кілометрової зони впливу кільцевої дороги. Система включає такі населенні пункти як: м. Винники, м. Дубляни, смт. Брюховичі, Рудно, сс. Малехів, Муроване, Сороки Львівські, Кам’янопіль, Лисиничі, Підбірці, Волиця, Бережани, Пасіки Зубрицькі, Зубра, Солонка, Сокільники, Скнилів, Лапаївка, Холодновідка, Зимна вода, Рясна Руська, Бірки, Збиранка, Малі Грибовичі, Великі Грибовичі. Загалом 26 населених пунктів, на території 33 тис. га з 816 тис. населення, з яких 83 тис. за межами Львова. Основна увага у плані наголошується на розвитку ринкової інфраструктури, а саме логістики, та туризму.

В генплані передбачається, що у 2025 році у Львові проживатиме 750-760 тис. осіб.