Прізвища членів оргкомітету по створенню Львівської обласної організації Народного союзу „Наша Україна” стануть відомі наступного тижня. Про це „Вголосу” повідомив член політради НСНУ, член оргкомітету Валерій Калинюк.
Валерій Калинюк зазначив, що наразі відбувається процес формування оргкомітету. Для того, щоб остаточно з’ясувати хто увійде до складу оргкомітету, необхідно провести переговори з основними учасниками процесу створення НСНУ: партіями, громадським об’єднанням ЗУзЮ, штабом НУ і фізичними особами, які задекларували свою готовність долучитися до цього процесу, написавши заяви на вступ у нову парті. Політичні партії та їх обласні представництва, зі свого боку, повинні прийняти відповідні рішення, які підтвердять їх готовність до подальшої участі в процесі творення НСНУ. Йдеться про партії „Єдність”, „Солідарність”, Молодіжну партію та СХП.
При формування складу оргкомітету буде враховано реальний потенціал і участь всіх цих суб’єктів у реальному процесі творення партії. Також до роботі в оргкомітеті необхідно залучити представників районів, ― зазначив Валерій Калинюк.
Валерій Калинюк повідомив, що на установчому з’їзді представники Львівської області написали близько 350 заяв на вступ в партію. Точнішу цифру і повний список тих осіб, які написали заяви, можна буде назвати тоді, коли заяви будуть передані із оргкомітету в Києві до Львова, ― зауважив Валерій Калинюк.
Як повідомляв "Вголос", на виконання доручення президії НСНУ голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник очолив оргкомітет зі створення Львівської обласної організації партії.
5 березня у Києві відбувся установчий з’їзд партії Народний союз „Наша Україна”. Почесним головою НСНУ став президент Ющенко.
Десять членів політради НСНУ пов’язані з Львівщиною. До складу ради НСНУ увійшли міністр культури Оксана Білозір, народні депутати Володимир Яворівський, Павло Качур, Ігор Юхновський, Юрій Ключковський, Іван Гаврилюк, Іван Васюник, голова Львівської ОДА Петро Олійник, перший віце-президент Спілки малих середніх та приватних підприємств України, довірена особа Віктора Ющенка по 123 Дрогобицькому виборчому округу Богдан Буца, а також Валерій Калинюк.
Валерій Калинюк у 90-х роках займав посади першого заступника представника президента на Львівщині, першого заступника голови Львівської ОДА, начальника управління промисловості, транспорту і зв’язку Львівської ОДА.