І я  теж  поділяю їх погляди на те, що Україна має велику місію.  В той же час, хочу цей пласт думок стиснути до  ідейного виразу зрозумілого якнайширшому загалу Українців.

Анатолій Свідзинський в своїй праці „Синергетична концепція культури”  наводить вдалий приклад стосовно лівої ідеї, а точніше соціалізму. Він вказує на те, що Європа перманентно хворіє на соціалізм в тій чи іншій формі. Воно й не дивно. Вона є колискою цієї ідеології і очевидно має до неї певний сентимент, але й має імунітет. Суспільства європейських країн переносять цю хворобу „на ногах” завдячуючи своєму запасу „жирку”, а головне здатності до самоорганізації. Ця здатність забезпечується стійкими умовами функціювання ринкових відносин в їх суспільствах, але найважливіше – внутрішнім станом духу цих націй. Вагомим є  факт   просвітлення цих народів Католицькою церквою, що зуміла випрацювати в своєму лоні соціальну доктрину. Тому, як тільки економіки європейських держав починає лихоманити, їх суспільства швиденько на це реагують (бо мають здатність),  обтрусяться від соціалізму як пес після  дощу, а за якийсь час, політичні сили щоб посісти владу знову почнуть з ним загравали.   Це в них виглядає, як така собі гра, щоправда  зовсім не нешкідлива.

Цілком інша справа з Україною. Її економіка і суспільство в цілому, не маючи на певному етапі своєї еволюції в силу історичних обставин достатньо розвинутої здатності до самоорганізації, була цілковито втягнута в експеримент з соціалізмом. Як наслідок – реанімація.   Економіка на грані колапсу,  нація на грані втрати державності. Хворого намагаються лікувати європейські  лікарі за допомогою різних методів та інстанцій. І чомусь мало кому приходить в голову, що лікарі  самі  інфіковані, а їх інстанції і методи лікування, що працюють в їх країнах де вже вироблений імунітет, не можуть бути ефективними в Україні.  Тому пацієнт ніяк не одужує, а скоріше навпаки. В нього проявляється звикання до мікстур і прогресує розвиток хапального рефлексу.  За таких симптомів ми неодмінно прийдемо до конвульсій.   

Так в чому ж тут місія України? 
Я всім своїм єством підтримую гасло „Геть від Москви”!  Але мій розум каже мені, що для того щоб його здійснити, необхідно рухатись в напрямку цілком протилежному принципам соціалізму!!!  Стати на цей шлях – це і є місія України.  Чи викликана ця місія України бажанням рятувати людство. Однозначно – ні! Вона викликана потребою порятунку власної нації! Але я твердо переконаний, що такий шлях України буде світлом для багатьох народів стати вільними в своїй гідності. Чи ж зрештою не за це приніс себе в жертву Христос?

Хто хоче спертись в визначенні шляху „від соціалізму” на історичну парадигму – будь ласка!   В історії розвитку українських земель ви знайдете достатньо свідчень того, що українська нація ніколи не розвивалась в напрямку соціалізму, хоча дурнів, що цю ідею в свій час прийняли,  та ще й зараз її експлуатують,  виявилося серед нас багато.  Є на шляху історичної парадигми і певні загрози: навіть попри впевненість в достовірності історичних даних, все рівно залишається небезпека не осягання чи невірного трактування внутрішніх та зовнішніх соціокультурних зв’язків українців того часу.

Хто хоче спертись на соціальне вчення Католицької церкви, яка представлена в Україні УГКЦ –  будь ласка! Це вчення не намагається когось перехрестити в іншу віру. Воно є правдивим і високоякісним суспільствознавством і політекономією, що спираються на чотири основні засади: гідність, солідарність, субсидіарність і спільне благо. До цих  принципів людина завжди прагне інстинктивно.  Неабияка підлість соціалізму проявляється в тому, що він підшивається під християнство експлуатуючи лише дві засади – солідарність і спільне благо. Дві інші – гідність і субсидіарність – ігнорує і відкидає. Це дає змогу викривляти і маніпулювати поняттями солідарності і спільного блага в суспільстві. А чиновники  соціалістичного штибу зводять їх до грабунку людей і боротьби за владу.

Хто хоче шукати шлях від соціалізму методом мислення і філософування – це чудовий метод! Лише не потрібно забувати звіряти свою власну геніальність з працями   тих, істинність знань котрих  уже доведена. В будь-якому випадку, якщо бути не лукавим і відкритим для розуміння і сприйняття істини, то чим би ми не керувались в вправлянні власної свідомості, більшість з нас прийде до тої самої думки – ідея  порятунку кожного і України полягає в звільненні від  соціалістичних засад буття!

                                   19.06.17                                         З. Бокійчук