Чому молоко має бути насамперед чистим

Саме чистота молока – головний критерій його якості, а не свіжість чи натуральність, як вважають багато українців. Такого висновку дійшли фахівці Центру споживчих експертиз «ТЕСТ». Адже свіжий і натуральний продукт не може вважатися якісним, якщо був отриманий, наприклад, від хворої тварини. У «ТЕСТі» переконані – на перший план має вийти чистота продукту і три її основні складові: здорові корови, відсутність домішок і правильний температурний режим.

Що показав тест молока

За трьома вищеназваними критеріями експерти досліджували 16 зразків молока. З них 6 – це домашнє молоко з базару, придбане в різних містах: Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі та Львові. Ще 10 зразків – це промислове молоко популярних торгових марок. Все молоко, придбане «у бабусь», іспит на чистоту провалило. У ньому знайшли бактерії і клітини, які свідчать, що у корови були проблеми зі здоров'ям. В одному зразку органічного молока була виявлена кишкова паличка – і це при тому, що це молоко було найдорожчим учасником тесту – 27 грн 60 коп. А ось молоко від великих виробників виявилося переважно чистим. Такий результат експерти пояснюють тим, що відомі торгові марки суворо контролюють якість продукції на всіх етапах виробництва – від ферми до полиці магазину, адже цінують свою репутацію.

Про чистоту молока розповість знак

Щоб спростити українцям вибір хорошого молока, в Центрі експертиз «ТЕСТ» розробили спеціальний знак «Чистоту збережено». Якщо він є на упаковці молока, значить, таке молоко відповідає всім критеріям чистоти. Для отримання цього знаку мало з честю витримати всі лабораторні дослідження – фахівці «ТЕСТу» повинні особисто проінспектувати ферму і завод. До речі, серед усіх українських виробників першим цей знак отримало молоко «Простоквашино».

Експерти рекомендують покупцям уважніше ставитися до вибору молока – адже справді якісним може вважатися тільки чистий продукт.