За І півріччя 2010р. Держуправлінням розглянуто 106 робочих проектів висновків держекспертизи. Проведення держекспертизи у відокремленому порядку здійснювалось через єдиний дозвільний офіс. Видано 207 дозволів на спецводокористування, що на 22% більше аналогічного періоду 2009 року. Видано 325 дозволів на викиди забруднюючих речовин.

Створена база даних по підприємствах, на яких впроваджуються заходи зі зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Їх виконання взято на контроль.

Держуправлінням спільно з Львівською облдержадміністрацією ведеться реєстр місць видалення відходів. Всього в реєстр місць видалення відходів внесено 74 місць видалення відходів. Більшу частину складають місця видалення промислових відходів (гірничі відвали, накопичувачі гальваношламів). З наявних місць видалення промислових відходів не розроблені паспорти місць видалення відходів 10 об’єктів.
Із наявних 572 сміттєзвалищ паспортизовано 11. Однією з основних причин нерозроблення паспортів на сільські сміттєзвалища є відсутність в бюджетах сільських радах коштів на розробку паспортів.
Держуправлінням спільно з Львівською облдержадміністрацією ведеться реєстр об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів. В реєстр об’єктів утворення відходів внесено 51 об’єкт.
Протягом І півріччя 2010 р. Держуправлінням видано 131 дозвіл на розміщення відходів та погоджено 131 ліміт на утворення та розміщення відходів, що на 16 дозволів більше у порівнянні з аналогічним періодом 2009 р. Окрім цього відхилено 81 заявка на отримання дозволу. Основні причини відмов – відсутність позитивних висновків санітарно – епідеміологічної експертизи щодо об’єктів поводження з відходами, угод про передачу відходів, документів щодо відведення земельних ділянок під місця чи об’єкти розміщення відходів.
Опрацьована і подана на розгляд Львівської ОДА (затверджено 07.07.2010 р.) черговість знешкодження заборонених і непридатних до використання пестицидів (наявні 494,342 т) у Львівській області на 2010 рік. В результаті виконання передбачених заходів Львівська область буде повністю звільнена від цих відходів.
За підготовленими Держуправлінням матеріалами Указом Президента України від 10.02.2010 року № 156/2010 створено НПП “Північне Поділля” площею 15587,9294 гектара.
Держуправлінням ведеться робота зі створення у м. Львові ботанічної пам’ятки природи місцевого значення “Дендропарк Бенедикта Дибовського” орієнтовною площею 0,64 га. на території Львівського міського еколого-натуралістичного центру.
Подано на розгляд Львівської обласної ради проекти створення 2-ох об’єктів у Карпатському регіоні – лісового заказника місцевого значення “Добромильський” площею 90,0 га. та геологічної пам’ятки природи “Красний камінь” площею 1,7 га.
На території області проведено Всеукраїнський конкурс “Національне дерево України”.
В області впроваджується міжнародний проект зі створення транскордонного екологічного зв’язку для зубра, бурого ведмедя, дикого кота, рисі та інших тварин у межах Турківського і Сколівського районів Львівщини та Республіки Польща. Рішенням Турківської районної ради від 26.02.2010 року затверджено Схему Турківського екологічного коридору.
Доопрацьовані матеріали (номінаційні форми) щодо створення української частини міжнародного українсько-польського резервату біосфери “Розтччя”, створення якого передбачено Загальнодержавною програмою формування національної екомережі на 2000-2015 роки.
Держуправлінням ОНПС в Львівській області підготовлено «Екологічний паспорт Львівської області за 2009 рік» та Матеріали по Львівській області до Національної доповіді про стан навколишнього природного середовища у 2009 році. Зі змістом „Екологічного паспорту Львівщини” можна ознайомитись на ВЕБ сторінці Держуправління ОНПС в Львівській області за адресою:
http://www.ekology.lviv.ua/index.php?option= com_content&task=view&id=1011&Itemid=111
На засіданнях Громадської ради при Держуправлінні ОНПС в Львівській області, які відбулися у І півріччі 2010 р., представлено презентацію видань Мінприроди: „Червоної книги України” (тваринний та рослинний світ), „Зеленої книги України”, щорічний „Екологічний паспорт Львівщини”, підготовлений за даними 2009 року, підведено підсумки обласного конкурсу „До чистих джерел”.
За ініціативи Держуправління проведено громадські слухання розробленої Мінприроди України проекту Стратегії екологічної політики України на період до 2020 року.
Організовано проведення Дня довкілля та Весняної толоки з озеленення та благоустрою.
Держуправління продовжило проведення екологічного рейтингу підприємств – основних забруднювачів Львівщини. Результати рейтингу за 2009 рік підготовлено до опублікування у друкованих та електронних ЗМІ.
За ініціативи Держуправління у місті Львові було розміщено 10 білбордів (6,0х3,0) «Бережи, не зривай, не купуй первоцвіти!» та 15 сіті-лайтів (1,2х1,8) «Посади своє дерево і збережи його».