Про це заступник голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський розповів у коментарі Вголосу.

Заступник голови ВРУ зазначив, що поки що імовірність складання мандатів опозицією не обговорюється, позаяк трьом опозиційним фракціям ще доведеться прораховувати усі сценарій розвитку подій у разі позбавлення Сергія Власенка мандату. Жодного спільного рішення, за словами віце-спікера, поки що не прийнято.

На запитання про те, коли опозиція буде таке рішення приймати, Руслан Кошулинський відповів, що потрібно сьогодні чекати на закінчення суду.

«Сьогодні після рішення суду. Будемо бачити, яке буде рішення суду, тоді будуть керівники фракцій збиратися. Поки що це (складання мандатів - Вголос) одна з ідей-фікс – один з варіантів розвитку подій, який буде розглядатися. Але з огляду на те, що керівники фракцій, тобто перші постаті, є зараз на суді, то ніхто зараз не розглядає серйозно будь-який наступний крок. Всі в очікуванні того, які будуть наслідки суду», – наголосив заступник голови ВРУ.

Він підкреслив, що на його думку, складання мандатів не є достатнім механізмом, аби провести перевибори, адже саме перевиборами мотивують ідею складання повноважень опозицією.

«Чи складання мандатів є достатній механізм для того, щоб розпустити Верховну Раду? Думаю, що ні. Має буде зовсім інший механізм розпуску Ради, а не складання мандатів. На наш погляд, складання мандатів – це є додатковий чинник для блокування Ради, але чи він в стані вирішити питання перевиборів? Ось в чому є основне питання», – додав Руслан Кошулиський.

Нагадаємо, вчора Вищий адміністративний суд України переніс розгляд справи за позовом голови Верховної Ради Володимира Рибака до народного депутата Сергія Власенка про дострокове припинення повноважень та оголосив перерву у судовому засіданні до 10 години 6 березня.