Про це Ассанж повідомив в інтерв'ю компанії Fairfax Media, уривки з якого публікує видання The Age, яке входить в Fairfaх Media.

За словами Ассанжа, про створення партії буде оголошено на початку 2013 року.

Про плани Ассанжа створити власну партію і балотуватися у верхню палату австралійського парламенту стало відомо в березні 2012 року.

За словами Ассанжа, зараз він «істотно просунувся» у своєму намірі, а також заручився підтримкою деяких «гідних людей» у себе на батьківщині.

Передбачається, що партія «Вікілікс» буде боротися за відкритість держави і захист приватного життя. Згідно з австралійським законодавством, в партії має бути як мінімум 500 членів, щоб вона була зареєстрована.

Ассанж розповів, що, перебуваючи за кордоном, зможе зареєструватися виборцем на виборах до федеральних органів влади від штату Новий Південний Уельс або Вікторія. Від якого саме штату Ассанж буде балотуватися в сенат, буде оголошено пізніше.

Вибори в федеральні органи влади Австралії мають відбутися до 30 листопада 2013 року. Точна дата стане відома пізніше. Якщо Ассанжа оберуть в сенат, але він не зможе повернутися до Австралії, щоб зайняти свою посаду, його місце дістанеться наступного кандидата.

Джуліан Ассанж народився в австралійському штаті Квінсленд і є громадянином Австралії. З червня 2012 року він перебуває в посольстві Еквадору в Лондоні, де йому надано політичний притулок. Він змушений був там залишитися після того, як отримав від влади Великобританії попередження, що буде затриманий при спробі покинути країну.

Джуліан Ассанж переховується в посольстві Еквадору в Лондоні з 18 червня, а тиждень тому уряд цієї південноамериканської країни надав йому політичний притулок. Однак Ассандж не може покинути територію дипломатичного представництва, оскільки влада Великобританії навідріз відмовилася випускати засновника WikiLeaks з країни і пообіцяла заарештувати його, як тільки він опиниться за межами посольства. За це Великобританія отримала від Росії та Еквадору закиди у застосуванні цією країною подвійних стандартів.

У свою чергу Жан-Люк Меланшон, який балотувався на останніх президентських виборах у Франції, закликав офіційний Париж проявити солідарність з Еквадором.

Джерело: lenta.ru