Комітет виборців України заявив, що сьогодні для розпуску Центральної виборчої комісії (ЦВК) немає об’єктивних причин.

Про це повідомляє «РБК-Україна».

Також КВУ наголосили, що рішення про розпуск ЦВК має базуватися на фактах, які свідчать про серйозні порушення в роботі Центрвиборчкому. У комітеті запевняють, що проблеми в роботі ЦВК на виборах цього року мали технічний характер і не були пов’язані з незаконними або упередженими діями членів комісії.

«Більшість аргументів, зазначених у поданні президента, побудовані на наявності низки судових рішень, якою була визнана протиправною та скасована низка постанов ЦВК… Такі судові рішення дійсно мали місце, проте не варто ігнорувати той факт, що під час виборчої кампанії неодноразово мали місце ситуації, коли рішення різних судових інстанцій не лише скасовували постанови ЦВК, але і прямо суперечили один одному», – йдеться в повідомленні.

Крім того, у КВУ додали, що досить часто рішення судів під час виборчих кампаній «могли прийматися в інтересах окремих політичних груп».

Як писав «Вголос», Верховна Рада України планує розглянути питання про достроковий розпуск Центральної виборчої комісії вже 12 вересня.