Про це повідомляє «Вголос».

Кумин

Кумин або зіра володіє сильним пряним ароматом і має горіхову нотку. Також кумин має сильну зігріваючу дію.

Імбир

Приготуйте імбирний чай, додавши в нього корицю та гвоздику. Такий напій надовго зігріє вас холодним зимовим вечором.

Кориця

Ефірні масла, які надають кориці теплий і одночасно солодкий аромат, а також стимулюють кровообіг і покращують обмін речовин в тканинах. Завдяки цій особливості коричне масло часто додається в зігріваючі мазі, кориця ж традиційно використовується для приготування зігріваючого глінтвейну.

Кардамон

Кардамон належить до сімейства імбирні. Насіння кардамону містить до 8% ефірного масла. Саме через їх поєднання спеція має гостро-пряний і солодкуватий смак, а ще – зігріваючу дію на весь організм.

Кайєнський перець

Щіпка цієї спеції може змінити весь смаковий букет страви, зробивши його смак вогненним. Його перцю надає основний активний компонент – капсаїцин. На судини ця речовина робить прямо-таки чарівний вплив: розширює, коли вони звужені і, навпаки, звужує, коли вони розширені. Приправлене кайєнським перцем блюдо стимулює обмін речовин і покращує кровообіг, що допомагає зігрітися тілу зсередини.

Гвоздика

Висушені бутони гвоздики багаті вітамінами групи В, аскорбіновою кислотою, макро- і мікроелементами і ефірними маслами. Поєднання всіх цих речовин наділяє гвоздику масою цілющих властивостей, що поліпшують травлення, захищають від застуди і добре зігрівають тіло.

Мускатний горіх

Мускатний горіх не тільки може надати стравам насичений пряний смак, але і зміцнити імунітет, підвищити ослаблений імунітет і боротися із запаленням. Він має сильну стимулюючу дію на серцево-судинну систему і кровообіг, тому відмінно зігріває зсередини.