Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Відповідно до звіту обласного очільника в регіоні торік відкрили понад 80 нових виробничих потужностей та створили понад 8 тисяч робочих місць. Сума залучених інвестицій  у нововідкриті потужності становить понад 150 млн доларів. Прямі іноземні інвестиції залучені в область – 52, 4 млн доларів.

У 2017 році в області реалізували понад 1800 проектів регіонального розвитку вартістю понад 1 млрд грн – від мікропроектів з дрібного ремонту об’єктів соціальної інфраструктури до масштабного будівництва на десятки мільйонів гривень. Зокрема: 417 шкіл, 200 народних домів, 148 дитячих садків, 84 сільських медичних закладів.

Торік в області відкрили і 5 сонячних та 1 вітрову електростанції загальною потужністю 48,8 МВт. Також 2 газові родовища і ввели в експлуатацію 1 нафтову свердловину. На модернізацію шахт Львівщини залучили рекордну суму грошей – 62 мільйони гривень.

У 2017 році в області відремонтували 600 км автодоріг із залученням з різних бюджетів рекордної суми в Україні – понад 3 млрд гривень. На Львівщині відкрили найбільше шкіл по Україні 8 новозбудованих шкіл. Також надали 14 тисяч земельних ділянок  учасникам АТО. Придбали і 20 одиниць спецтехніки для ТПВ, з них 18 сміттєвозів та  2 ескалатори. 

На території області відбулось 26 офіційних міжнародних спортивних змагань та 250 обласних спортивно-масових заходів.  А туристичні потоки зросли на 15%: область відвідали близько 3 млн туристів. 

Опісля результатів про роботу присутні поцікавилися в Олега Синютки про ставлення до реформи суспільного ТБ, явищем незаконної рубки лісів,   транспортними перевезеннями, проїздом пенсіонерів у маршрутках, монетизацією пільг, кроками вирішення «сміттєвої» проблеми, будівництва сміттєпереробного заводу у Львові, полігоном ТПВ у м. Миколаєві тощо.

Керівник області, зокрема зазначив: «Це велика помилка і велика втрата для Львівщини – перетворення нашої телерадіокомпанії «Львів» у філію суспільного телебачення».

Також закцентував на «сміттєвій проблемі». Зокрема, на тому, що кожного місяця у Львові з міського бюджету витрачали на вивіз сміття 25 млн грн у час, коли контейнери були переповнені. Зараз, коли питання вивозу ТПВ з міста курує ОДА, ці гроші перераховані в обласний бюджет. З цих 25 млн грн – 11-12 млн грн скеровують на фінансування вирішення екопроблем у містах та містечках  області, які це сміття приймають.

«У другому кварталі цього року ви почуєте назву компанії, яка за результатами інвестиційного конкурсу дала згоду на будівництво (сміттєпереробного, – ред.)  заводу на території Львівської області», – додав він.

Озвучив свою думку і стосовно будівництва сміттєпереробного заводу у Львові. «Що стосується будівництва сміттєпереробного заводу на території, близькій до очисних споруд, – вважаю, що це помилкова технологія. По цій технології утилізовувати ТПВ на території Львова є достатньо небезпечно.  Варто провести фахову екологічну дискусію», – зазначив очільник області.

На завершення звіту додав: «Ми сьогодні проекспериментували, аби мешканці Львівщини мали можливість поставити питання очільнику області та навіть покритикувати його роботу».