Про це інформує прес-служба САП.

УП із посиланням на джерела пише, що затриманим є син екс-директора НАЕК «Енергоатом» Артем Кім.

Також зазначають, що національний проект «Якісна вода» передбачав забезпечення 80% населення України безпечною водою, монтаж автоматичних комплексів очищення та продажу води колективного користування в безпосередній близькості від місць проживання населення. У межах цього проекту мали збудувати 23 000 групових та локальних систем очистки питної води у 20-ти ключових регіонах України.

Вказаній особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Санкція відповідної статті передбачає ув’язнення на термін від 7 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

До всього, керівник відділу з протидії корупції Центру «Ейдос» Гліб Канєвський повідомив УП, що НАБУ цікавиться іншими проектами агентства Каськіва.

Як відомо, САП розслідує заволодіння держкоштами службовими особами Держагентства з інвестицій та управління національними проектами України, ряду державних підприємств та іншими особами на загальну суму 567 млн. гривень.

Як уже повідомлялося раніше, за результатами досудового розслідування кримінального провадження за фактами заволодіння та розтрати коштів на загальну суму 127 млн. гривень, виділених на реалізацію національного проекту «Повітряний експрес» Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою 11.04.2017 обвинувальний акт скеровано до Києво-Святошинського районного суду Київської області для розгляду по суті.

Як відомо, у 2012 - 2014 роках Держагентство з інвестицій очолював Владислав Каськів. Наразі він оголошений в розшук та перебуває у Панамі. Україна домоагається його видачі.

У 2012 році Каськів підписав угоду на 1 млрд доларів з іспанською кампанією Gas Natural щодо інвестицій в LNG-термінал в Україні. Пізніше іспанська сторона заявила, що не знає людину, яка від їхнього імені підписала контракт. З'ясувалося, що цю людину звуть Хорді Сарда Бонвехі і він є лижним інструктором.