Про це повідомляє прес-служба ВРУ.

Як зазначали під час обговорення, законопроект (реєстр. №0915) спрямовано на децентралізацію публічної влади з реальним забезпеченням загальновизнаних європейських принципів організаційної, правової та фінансової самостійності органів місцевого самоврядування, передбачених Конституцією України засад справедливого й неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами.

Наголошували також, що роботу над цим документом «вважають одним із ключових етапів реалізації реформи місцевого самоврядування, спрямованої, серед іншого, на формування дієздатних і спроможних територіальних громад, здатних забезпечити повноцінне виконання органами місцевого самоврядування базового рівня своїх повноважень, надання жителям якісних адміністративних послуг».

Під час розгляду законопроекту народні депутати та запрошені на засідання представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їхніх асоціацій, експерти неурядових організацій докладно обговорили близько 100 пропозицій, що надійшли від суб’єктів права законодавчої ініціативи.

За результатами розгляду було суттєво змінено й удосконалено фактично всі аспекти нормативного регулювання механізму добровільного об’єднання територіальних громад. При цьому, як наголошували промовці, «комітет, підтримуючи пропозиції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, рішуче відстояв ключовий принцип, закладений у саму назву і суть законопроекту, а саме: добровільність такого об’єднання, унеможливлення примусу, використання адміністративного впливу на всіх етапах об’єднавчих процесів». Задля цього з тексту ухваленої за основу редакції законопроекту було запропоновано виключити статтю 12, яка передбачала існування єдиного загальнодержавного варіанта об’єднання, який мав відображатися в перспективному плані об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, що його мали розробляти обласні державні адміністрації та затверджувати Кабінет Міністрів України.