Незалежна галузева профспілка енергетиків України звернулася з вілкритим листом до Президента України, Уповноваженого Верховної Ради
з прав людини та Голови Всествітньої федерації профспілок. Наводимо текст звернення повнотекстово.

"Звертаємося до Вас, як до глави української держави - гаранта дотримання конституційних і свобод громадян України, омбудcмена українського парламенту та свого колеги по профспілковій діяльності. Сподіваємося на розуміння, підтримку та допомогу у вирішенні посталих перед нами проблем. Звернутися до Вас змушує вкрай небезпечна ситуація, що склалася в українській енергетиці та зокрема навколо ВАТ «Полтаваобленерго», ВАТ «Чернігівообленерго», ВАТ «Львівобленерго», та ВАТ «Прикарпаттяобленерго».

У лютому 2005 року окремими акціонерами, не виключено що близькими до російського бізнесмена Костянтина Григоришина, який неодноразово заявляв, що начебто має права власності на ВАТ «Полтаваобленерго», ВАТ «Чернігівобленерго», ВАТ «Львівобленерго», та ВАТ «Прикарпаттяобленерго» було організовано і проведено силове захоплення цих стратегічних об'єктів за допомогою приватної охоронної структури. Не дивлячись на те, що своєчасним втручанням СБУ та Генпрокуратури ці протиправні акції були припинені, подальше незаконне втручання цих осіб у діяльність енергопідприємств не завершилось: блокувалось проведення зборів акціонерів та організувалось захоплення зазначених підприємств методами „чорних юристів".

Таким же чином було сплановано та організовано незаконне вилучений в ТОВ «Інтер-сервіс-реєстр» (реєстратора цик ВАТ) реєстрів власників чотирьох зазначених обленерго приміщення Київської філії товариства. На щастя, тоді реєстри знаходилися в головному офіс: ООО «Інтер-сервіс-реєстр» в місті Дніпропетровськ. Оскільки після нього для відновлення реєстр) ДКЦІІФР була призначена компанія «О6'єднаний, фондовий реєстратор», яку підозрюють у тому що вона є близькою до К.Григоришина структурою, є істотні побоювання, що реєстри намагатимуться оголосити втраченими. Для цього власне і буди спровоковані силові дії відносно головного офісу Т0В «Інтер-сервіс-реєстр» в Дніпропетровську, аналогічні до тих, що буде застосовані до його Київської філії. Це неприпустимо, оскільки може призвести до соціального вибуху.

В трудових колективах обленерго, більшість співробітників яких є одночасно міноритарними акціонерами своїх підприємств, поширюється інформація про те, що махінації з реєстром проводяться з метою переписати на К.Григоришина саме частини акцій міноритарних акціонерів, яких йому не вистачає для встановлення свого контролю над підприємствами.

В колективах зріє соціальна напруга. Менеджмент та профспілки з великими зусиллями утримають працівників від оголошення страйків, які заборонені енергетикам законом. Проте в колективах вже йдуть розмови щодо можливості розпочати голодування на робочому місті, яке, через декілька тижнів, призведе до відсторонення голодуючих від роботи за медичними ознаками, тобто відбудеться фактичний страйк, без його оголошення і без можливості зупинити його юридичними засобами. Не виключені і стихійні вуличні виступи працівників обленерго. До того ж невизначеність ситуації навколо обленерго та постійні зриви загальних зоорів акціонерів ведуть до значних фінансових збитків як чинних власників обленерго. так і колективів, що є міноритарними акціонерами своїх підприємств. Збитки також несе держава, яка також володіє пакетами акцій цих обленерго. Зокрема, значно знизилася вартість акцій цих підприємств, а за результатами першого кварталу 2005 року відмічається зниження фінансових результатів то господарської діяльності.

Ми не розуміємо і вважаємо неприйнятною зайняту владою позицію невтручання у конфлікт, в ході, якого під загрозу ставиться енергетична безпека та соціально-політична стабільність у нашій державі. Фактично дії іноземного бізнесмена, який сам визнавав використання ним не зовсім чесних методів роботи, в тому числі і в Україні, ведуть до дестабілізації обстановки у стратегічній сфері промисловості - енергетиці, та у декількох областях, практично же по всій країні.

Сподіваємося на Ваше негайне, конструктивне втручання у вирішення конфлікту навколо обленерго. Ми вимагаємо від української регіональної і центральної влади не ухилятися від виконання своїх обов'язків, а дати чітке політичне визначення цій ситуації, та невиконанню деякими державними органами України, зокрема ДКЦПФР, рішень судів. Ми вимагаємо захистити наші права - права простих українських енергетиків, членів НПЕУ, та акціонерів підприємств, на яких працюємо. Ми хочемо контролю над ДІЯМИ органів виконавчої влади з боку Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та світового співтовариства в особі ВФП. тому, що піврічний розвиток конфлікту викликає в нас сумнів у неангажованості деяких високих посадовців та у можливості прийняття чесного і прозорого рішення у рамках чинних Б Україні політичної та судової систем".

УНІАН