ЛЬВІВ, 29 ЛЮТОГО, PRESSTIME.COM.UA. — Вільна професійна спілка інженерно-технічних працівників ДАП «Львівські авіалінії» вимагає у Мінтрансу звільнити гендиректора компанії Дихне та його заступника Підгородецького.

Про це йдеться в зверненні профспілки до Міністра транспорту Вінського та голови Державіадміністрації Давидова.

«Більш як за рік перебування на керівних посадах в ДАП «Львівські авіалінії», дана особа [Дихне] не змогла налагодити роботу підприємства. Підприємство і надалі залежить від осіб, які зацікавлені лише власним збагаченням, не зумів зібрати в свою команду фахівців цивільної авіації для стабільної і прибуткової роботи державного авіапідприємства», — йдеться в зверненні.

Для прискорення розвалу державного авіапідприємства укладались завідомо збиткові угоди з шахраями типу ДП Авіакомпанія «Євролайн», на оренду авіатехніки та ін., в результаті яких підприємство понесло значні фінансові збитки, наголошують працівники відомства.

«На протязі 2-х років на авіапідприємство умисно призначаються абсолютно некомпетентні в цивільній авіації керівники, діяльність яких була направлена виключно на розвал державного авіапідприємства, використання його ресурсів у власних цілях, а не для його розвитку. Результат їхньої діяльності: - не виконується жоден регулярний рейс, масові звільнення найманих працівників, переслідування членів Вільної профспілки», — наголошено у зверненні.

Нагадаємо, у червні минулого року управління СБУ у Львівській області порушило кримінальну справу за фактом розтрати майна „Львівських авіаліній” на суму 825 тис. грн.

У травні 2007 року ревізія КРУ на ДАП „Львівські авіалінії” виявила недоотримання фінансових ресурсів – підприємство реалізовувало у 2006 році для іншої фірми квитки на регулярні рейси „Львів-Рим-Львів” та „Львів-Неаполь-Львів” за цінами, нижчими від їх собівартості майже на 1,5 мільйона гривень

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2006 року працівники ДАП „Львівські авіалінії” оприлюднили вимогу звільнити Валентина Матюшенка з посади в. о. генерального директора. Свою позицію працівники висловили у зверненні до Президента України, Кабінету міністрів та Львівської ОДА.

Працівники вважають, що підприємство штучно доводиться до стану банкрутства для передачі його рейсів іншим авіалініям.

В середині грудня минулого року Мінтрансзв’язку призначило Валентина Матюшенка в. о. генерального директора ДАП „Львівські авіалінії” звільнивши попереднього в. о. гендиректора Володимира Кокшарова.

11 січня працівники „Львівських авіаліній”, які виступають за звільнення нового гендиректора, заявили, що їх масово намагаються виселити з гуртожитків.

Як повідомляло агентство, 11 грудня при Міністерстві транспорту та зв'язку України створено робочу групу з метою вирішення ситуації, що склалася у ДАП „Львівські авіалінії".

10 грудня працівники „Львівських авіаліній” оголосили вимогу звільнити нового генерального директора Володимира Кокшарова, якого призначили 11 листопада замість Олега Ковальчука. Працівникам підприємства боргують зарплату ще з липня цього року. При цьому, на підприємстві скасували усі регулярні рейси, окрім двох — на Неаполь та Рим.

Нагадаємо, в жовтні цього року Львівська міжрайонна транспортна прокуратура порушила кримінальну справу проти гендиректора „Львівських авіаліній” за невиплату зарплати. 26 січня прокуратура скерувала цю справу в суд.