Про це повідомив німецького адвоката Мартін Лютле, передає «Deutsche Welle».

Саме клопотання адвоката про перевірку законності сюжету Благого про нібито викрадену і зґвалтовану російськомовну дівчинку Лізу Ф. послужило підставою для відкриття кримінальної справи.

За словами Лютле, берлінська прокуратура повідомила про початок розслідування, що означає, що у відомстві «вивчають надані докази».

На даний момент відносно Івана Благого існує «проста підозра», що необхідно для початку дізнання, пояснив адвокат.

У січні Мартін Лютле звернувся до прокуратури Берліна з клопотанням про перевірку законності сюжету російського Першого каналу.

Скандал спалахнув по тому, як російський державний телевізійний «Перший канал», а слідом за ним інші російські засоби інформації почали розкручувати історію про те, як 13-літня дівчинка з «російськомовної родини» в Берліні зникла на 30 годин, а потім заявила, що її викрали зґвалтували мігранти «південного» вигляду. Як заявив кореспондент телеканалу, ситуація з біженцями в Німеччині вийшла з-під контролю, а сама країна перебуває на межі колапсу.

Поліція швидко з’ясувала, що не було ні викрадення, ні зґвалтування. А на кореспондента російського телеканалу в Берліні подали до суду через розпалювання ворожнечі.

Кілька днів тому, речник канцлера Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що Росія має припинити політичні зловживання навколо нібито «зґвалтування 13-річної російськомовної дівчинки в Берліні».