Як повідомляє прес-служб обласної прокуратури, характерними порушеннями залишаються невиконання договірних зобов’язань щодо своєчасної оплати за спожиті енергоносії.

Так, найбільшими підприємствами теплоенерго та житлово-комунального господарства, боржниками за спожитий природний газ, на території області є ЛМКП “Львівтеплоенерго” , заборгованість якого станом на 01.09.2010 року становила 82,9 млн. грн. та ЛКП “Залізничнетеплоенерго” - 12,8 млн. грн. За документами прокурорського реагування, вказаними підприємства протягом поточного року було погашено заборгованість на суму понад 4 млн. грн.
Аналогічні порушення мають місце і по області, зокрема, в Галицькому, Сихівському, Залізничному районах м. Львова, Золочівському, Старосамбірському, Жидачівському районах, м. Трускавці , м. Дрогобичі та ін.
Так, загалом, за наслідками проведених органами прокуратури області перевірок додержання законодавства з питань своєчасності розрахунків за енергоносії протягом поточного року порушено 1 кримінальну справу, на усунення порушень закону внесено 129 приписів та подань, за результатами розгляду яких, на даний час, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 посадових осіб, відшкодовано понад 11,3 млн. грн.

В той же час, упродовж 2010 року органами прокуратури області вживались також заходи цивільно-правового характеру, зокрема заявлено 5 позовних заяв на загальну суму понад 1 млн. грн. На даний час судом розглянуто та задоволено 4 позовні заяви на загальну суму 139 тис. грн.

Окрім цього, органами прокуратури області, спільно із органами державного контролю, організовано проведення перевірок готовності теплоенергетичних підприємств області до опалювального сезону. За результатами перевірки, в разу виявлення порушень, органами прокуратури області буде вжито вичерпних заходів прокурорського реагування.

Стан додержання законодавства у цій сфері перебуває на контролі.