Як повідомляє прес-служба обласної прокуратури, впродовж 2010 року з цих питань податківцями складено майже 12 тисяч протоколів

Як показала перевірка прокуратури, нерідко такі результати досягаються із суттєвими порушеннями конституційних прав громадян, а в окремих випадках, дії посадових осіб інспекцій носять кримінально караний характер.

Зокрема, проведеною в порядку нагляду перевіркою за додержанням законодавства про адміністративні правопорушення, прокурором м.Червонограда з'ясовано, що упродовж 2008-2009 року службові особи відділу оподаткування фізичних осіб ДПІ у м.Червонограді, зловживаючи своїм становищем умисно склали протоколи про адміністративне правопорушення, внаслідок чого фізичні особи - суб'єкти господарської діяльності незаконно притягнуті до адміністративної відповідальності. У зв'язку з цим, прокурором м.Червонограда відносно службових осіб відділу оподаткування фізичних осіб ДПІ у м.Червонограді порушена кримінальна справа, за результатами розгляду якої судом, винні особи покарані.

Як засвідчили перевірки, порушуючи принцип законності, що визначений ст.7 КУпАП, щодо застосування заходів адмінвпливу у точній відповідності з законом, податкові інспектори допускають складання незаконних протоколів за відсутністю у діях осіб події і складу правопорушення.

З цих підстав лише в І півріччі 2010 року міськрайсудами закрито понад 120 справ, крім того, не дотримуються вимоги Кодексу України про адміністративні правопорушення при порушенні адміністративного провадження за відсутності термінів притягнення особи до адміністративної відповідальності, що також призводить до підставного закриття судами таких справ.

Також виявлено непоодинокі факти складання протоколів за дріб'язковими порушеннями, які взагалі не впливають на стан законності в регіоні, про що свідчить той факт, що судами області при малозначності порушення звільнено від відповідальності понад 250 осіб.