Прокуратура Львівської області завершила розслідування кримінальної справи щодо президента ФК «Закарпаття»  та скерувала її в суд для розгляду по суті, – повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

Кримінальну справу було порушено за ст.ст. 15 ч.2, ст. 115 ч.2 п.п.1, 5, 8, 9, 12 (замах на вбивство двох та більше осіб, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб, замах на вбивство особи у зв’язку з виконанням нею свого службового обов’язку, з метою приховати інший злочин, вчинений за попередньою змовою групою осіб) ; 129 ч.2 (погроза вбивством); 146 ч.3 (незаконне позбавлення волі); 157 ч.2 перешкоджання здійсненню виборчого права), 187 ч.4 (розбій); 194 ч.2 (умисне знищення та пошкодження майна); 257 (бандитизм); 14 ч.1, 258 (готування до терористичного акту); 263 ч.1, 2 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами); 294 ч.2 (масові заворушення); 295 ч.2 (заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку); 296 ч.2 (хуліганство); 341(захоплення громадських споруд); 342 ч.2 (опір працівникові правоохоронного органу); 343 ч.2 (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу); 344 ч.2 (втручання в діяльність державного діяча); 345 ч.4 (погроза та насильство щодо працівника правоохоронного органу); 346 ч.2 (погроза та насильство щодо державного діяча) ; 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу); 357 ч.2,3 (викрадення та привласнення документів) КК України.

26 листопада 2004 року на площі Народній в Ужгороді перед Закарпатською ОДА мав відбутися мітинг в підтримку кандидата в Президенти України В.Ющенка. Однак, президент футбольного клубу «Закарпаття», діючи у складі банди з метою перешкоджання здійсненню виборчого права, організував зібрання членів банди та учасників масових заворушень біля адміністративного корпусу ФК «Закарпаття», розташованого на стадіоні «Авангард» в Ужгороді. Учасники банди заздалегідь приготували вогнепальну, холодну зброю, допоміжні засоби і вибухову речовину та електродетонатор для того, щоб скоїти злочинні дії проти учасників мітингу. Однак, працівники органів внутрішніх справ, які прибули на місце події, вилучили зброю.

За цим фактом та за фактами виявлення у затриманих автомобілях зброї прокуратура Закарпатської області порушила кримінальну справу, яку для об’єктивності слідства було скеровано в прокуратуру Львівської області.

Уже під час розслідування справи слідчі прокуратури Львівської області встановили, що гр. П. скоїв ще низку інших злочинів.

Зокрема, 13 листопада минулого року він спільно із невстановленими слідством особами з метою організації масових заворушень, застосування насильства, погромів та ін. організував зібрання членів банди та учасників масових заворушень біля готелю «Комфорт» у Сваляві Закарпатської області. Вони знали, що в приміщенні готелю перебувають 42 особи, які прибули в місто, щоб агітувати за кандидата в Президенти України Віктора Ющенка. Члени банди мали намір перешкодити агітаторам, а також заволодіти їх майном, провокуючи потерпілих та працівників міліції до сутички. У темну пору доби, після заздалегідь запланованого знеструмлення готелю за командою ватажка банди, її члени розпочали активні дії, зокрема, побили працівників правоохоронних органів, проникнули в готель і захопили кімнати 42 мешканців та їх майно, агітматеріали та умисно пошкодили і знищили майно готелю.

Прокуратура Львівської області також встановила, що 19 березня 2004 року гр. П., перебуваючи в міській раді Мукачевого Закарпатської області, де була розташована територіальна виборча комісія з виборів міського голови, наніс народному депутату України Петру Олійнику декілька ударів ногою в голову, щоб не допустити його в приміщення комісії для уточнення результатів виборів.

ЗІК