Відтак, перевірки на вказаному напрямі роботи проводяться систематично та в координації і у взаємодії органів прокуратури з контролюючими і правоохоронними органами.

За наслідками таких перевірок упродовж 2010 року порушено 55 кримінальних справ, з яких вже 43 скеровано до суду. За 504 документами прокурорського реагування 380 посадових осіб притягнуто до відповідальності, в тому числі 11 службових осіб контролюючих органів. Всього відшкодовано коштів на суму 8,479 млн.грн., у тому числі до бюджету – 7,514 млн.грн.

Так, прокурорськими перевірками встановлено численні факти недотримання вимог закону розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів. Зокрема, з’ясовано, що вони використовували бюджетні кошти усупереч цільовому призначенню, привласнювали, розтрачали або заволодівали ними шляхом зловживання службовим становищем. На такі порушення прокурори реагують принципово та дієво.

При цьому, особливу увагу приділено використанню бюджетних коштів, призначених для організації та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні. З часу дії такої програми порушено 10 кримінальних справ на загальну суму збитків – 35,3 млн.грн.

До прикладу, на даний час на розгляді в Галицькому районному суді м.Львова перебуває порушена 21.01.2010 року прокуратурою м. Львова кримінальна справа за фактом службового підроблення та розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах, вчинених службовими особами структурного підрозділу Львівської міської ради, а також заволодіння такими коштами службовими особами двох суб’єктів господарювання за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України. Зокрема, вони внесли до актів приймання виконаних підрядних робіт завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних реставраційно – ремонтних робіт Вірменського собору у м. Львові, які виконувались за бюджетні кошти, що привело до незаконного їх витрачання в сумі 421 тис.грн.

Додержання законів при проведенні державних закупівель та використання бюджетних коштів переможцями тендерних процедур є також постійним предметом прокурорських перевірок. В ході перевірок найчастіше встановлюються порушення при оформленні документальних підтверджень про виконані роботи.

Як приклад, за наслідками проведеної структурним підрозділом Львівської міської ради закупівлі в одного учасника укладено договір на виконання будівельно-монтажних робіт по об’єкту «Реконструкція електропостачання насосної станції «Миколаїв» Львівводоканал» на загальну суму 34 млн. 196 тис.грн. При цьому, з’ясовано, що при проведенні таких робіт службовими особами суб’єкта господарювання шляхом зловживання службовим становищем вчинено розтрату бюджетних коштів на суму понад 3 млн.грн.

Порушена 25.06.2010 року прокуратурою м.Львова за вказаним фактом за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, кримінальна справа перебуває в провадженні прокуратури м.Львова, хід досудового слідства контролюється прокуратурою Львівської області.

Загалом, у 2010 році органами прокуратури у вказаній сфері порушено 13 кримінальних справ, якими встановлено збитки на загальну суму понад 4,5 млн.грн., внесено 52 подання та приписи, принесено 12 протестів, складено 3 протоколи про вчинення корупційного правопорушення. За наслідками розгляду документів прокурорського до відповідальності притягнуто 47 посадових осіб, забезпечено відшкодування до бюджету 187 тис. грн.

Органами прокуратури Львівщини також проведено низку перевірок додержання вимог чинного законодавства при використанні бюджетних коштів, виділених на виконання державних цільових програм по підтримці сільськогосподарського товарного виробництва.

За їх результатами встановлено і порушено 4 кримінальні справи щодо розкрадання коштів, призначених на підтримку сільськогосподарського товаровиробника, на суму більше 1 млн. грн.
Слід зазначити, що з метою посилення нагляду у вказаній сфері прокуратурою області за участю керівників Львівської ОДА, правоохоронних та контролюючих органів Львівщини було проведено розширене засідання колегії, на якому обговорено стан додержання вимог бюджетного законодавства та прокурорського нагляду з цих питань. Також, проведено міжвідомчу нараду із КРУ у Львівській області щодо стану якості матеріалів ревізій.