Прокуратура вимагає привести данне рішення міськради у відповідність до вимог чинного законодавства, шляхом виключення із додатку термін «з жалобою» при вивішенні Держаного прапора на державне свято – День перемоги (9 травня). Про це йдеться у повідомленні прокуратури міста Львова.

Нагадаємо, 17 сесією Львівської міської ради 5-го скликання 24.06.2010 року прийнято ухвалу №3629 "Про використання Державного прапора України у м.Львові".

При прийнятті даної ухвали Львівська міська рада вийшла за межі своїх повноважень, визначених ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а також порушила вимоги ст.19 Конституції України, яка зобов'язує органи місцевої влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, - вважає прокуратура Львова.

"Зокрема, згідно ст.1 Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», день Перемоги (9 травня) визначено державним святом та днем торжества.

Однак всупереч вищенаведеному положенню Закону, додатком до ухвали Львівської міської ради "Про використання Державного прапора України у м.Львові" від 24.06.2010р. №3629 затверджено порядок вивішення Державного прапора у День перемоги (9 травня) з жалобою, що суперечить вимогам ст.1 Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», йдеться у прес-релізі.

З огляду на викладене, прокуратурою м.Львова внесено протест на вищевказану ухвалу міської ради, у якому поставлено вимогу її приведення у відповідність до вимог чинного законодавства, шляхом виключення із додатку термін «з жалобою» при вивішенні Держаного прапора на державне свято – День перемоги (9 травня).