Як повідомляє прес-служба обласної прокуратури, перевіркою в порядку нагляду встановлено, що 08.09.2010 року сесією Львівської обласної ради V – го демократичного скликання простою більшістю голосів від кількості депутатського корпусу прийнято рішення № 1294 ''Про недовіру голові Львівської обласної державної адміністрації''.

Як зазначає прокуратура, при прийнятті даного рішення Львівська обласна рада вийшла за межі своїх повноважень, визначених ст. ст.43, 59 Закону України ''Про місцеве самоврядування в Україні'', а також порушила вимоги ст.19 Конституції України, яка зобов'язує органи місцевої влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

«Виходячи із норм вищевказаних законів, місцеві державні адміністрації підзвітні та підконтрольні відповідним радам у частині делегованих повноважень. Голови місцевих державних адміністрацій щорічно звітують перед відповідними радами з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень», - роз’яснює прокуратура.

При цьому прокуратура зазначає, що за наслідками заслуховування звіту голови обласної державної адміністрації, обласна рада може висловити недовіру голові ОДА, на підставі чого, з урахуванням пропозицій органу виконавчої влади вищого рівня, Президент України приймає рішення і дає раді обґрунтовану відповідь.

«Таким чином, питання висловлення недовіри голові обласної державної адміністрації пов'язане з припиненням його публічної служби на цій посаді. Однак, 08.09.2010 року в порядок денний сесії ради не було включено та не розглядалось питання про звіт голови облдержадміністрації із окреслених вище питань», - йдеться далі.

Крім цього, в порушення вимог ст.47 Закону України ''Про місцеве самоврядування в Україні'' та ст.25 Регламенту Львівської обласної ради, при підготовці питання про висловлення недовіри голові облдержадміністрації, таке не було предметом розгляду постійних комісій ради, зазначає прокуратура.

«Зважаючи на те, що наслідком висловлення недовіри голові обласної державної адміністрації є припинення його публічної служби на цій посаді рішення ради з цього питання повинно бути ухвалено на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України», - підкреслює прокуратура.

З огляду на викладене, 16 вересня прокурором області, в порядку ст.21 Закону України "Про прокуратуру", вказане рішення опротестовано.