Про це повідомила прес-служба нардепа.

Зокрема, прокуратура Львова провела перевірку додержання вимог чинного законодавства про оплату праці на ЛМКП «Львівелектротранс». Прокуратора встановила наявність на підприємстві боргів із зарплати та ряду інших порушень вимог чинного законодавства.

Перевіркою прокуратури Львова із залученням спеціалістів Територіальної державної інспекції праці у Львівській області з’ясовано, що директор ЛМКП «Львівелектротранс» видав наказ про скасування доплати за вечірні години водіям трамваїв та тролейбусів, який суперечить вимогам Генеральної та Галузевої угоді та вимогам законодавства про працю, оскільки наказ прийнято в односторонньому порядку.

Також прокуратура Львова встановила, що при розроблені тарифної сітки для працівників виробничих підрозділів на ЛМКП «Львівелектротранс» в порушення чинного законодавства мінімальні годинні тарифні ставки робітників виробничих підрозділів визначено у розмірі, меншому, ніж встановлений Галузевою та Генеральною угодами. Тобто розрахунок посадових окладів проведено, виходячи із мінімальної заробітної плати в розмірі 650 гривень, незважаючи на те, що законом про Держбюджет на 2011 рік її розмір визначено у сумі 941 гривня.

Як йдеться у відповіді прокуратури Львівської області, директорові ЛМКП «Львівелектротранс» внесено подання на усунення вказаних порушень, причин та умов, що їм сприяють.

Але попри це на ЛМКП «Львівелектротранс» триває порушення законодавства про оплату праці. Як повідомив голова ініціативної групи працівників тролейбусного депо ЛМКП «Львівелектротранс» Остап Олексів, станом на 2 березня на підприємстві не виплачено заробітну плату за січень 2011 року. Працівникам не повідомляють, коли вони отримають зарплату за січень, хоча актуальним уже є питання виплати лютневої зарплатні.

Нагадаємо, на початку лютого ініціативна група від імені близько 200 працівників тролейбусного депо ЛМКП «Львівелектротранс» звернулася до народного депутата України Петра Писарчука з проханням допомогти у вирішенні проблеми щодо порушення керівництвом підприємства Закону України «Про оплату праці» та Галузевої угоди між Міністерством з питань ЖКГ та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства у частині дотримання розмірів та термінів виплати зарплат. У відповідь на звернення працівників ЛМКП «Львівелектротранс» Петро Писарчук звернувся із депутатським запитом до прокуратура Львівської області та інших інстанцій з проханням провести на підприємстві перевірки та усунути наявні порушення. Відтак грудневу зарплату електротранспортникам виплатили лише після чергового втручання у ситуацію Петра Писарчука.