Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Прокуратурою було встановлено, що під час передачі в оренду та подальшого продажу земельних ділянок загальною площею майже 130 га було порушено вимоги ст. ст. 142, 149 Земельного кодексу України.
Зокрема, ці ділянки були відчужені розпорядженнями Вишгородської районної державної адміністрації, хоча вилучення, передача в оренду та подальший продаж земель рекреаційного призначення належать до компетенції Кабінету міністрів України.

Як зазначено у повідомленні, за результатами перевірок прокуратурою пред’явлено 2 позови до Вишгородської районної державної адміністрації, ТОВ «Танталіт» та громадянина Віктора Януковича про скасування розпоряджень, визнання недійсними державних актів та витребування земель площею 129,28 га вартістю понад 105 млн. грн. на користь держави.

Як писав «Вголос», 8 березня Генпрокуратура розпочала розслідування щодо резиденції «Межигір’я» за фактом привласнення майна та відмивання коштів.

Нагадаємо, 6 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроект про створення в урядовій резиденції «Межигір’я» реабілітаційного центру для дітей, які проходили лікування в ОХМАТДИТі.