Про це сьогодні на засіданні групи повідомив заступник прокурора Львівської області Володимир Гураль.

Крім того група направить звернення до Андрія Садового з вимогою вжити відповідні заходи для вирішення цього питання.

«Потрібно підготувати подання до міського голови, де вказати, що в результаті розгляду даного питання визначено, що рішення суду виконано не було, тож варто вжити вичерпних заходів для його виконання. Ми будемо ініціювати притягнення до відповідальності осіб, котрі цього не зробили», - повідомив Володимир Гураль.

Міжвідомча група обговорила сьогодні на своєму засіданні питання незаконності рішень виконкому №1032 та №288, котрі стосуються надання послуг ЖКГ та водоканалу.

Представник антимонопольного комітету України Сергій Оленюк наголосив, що по незаконності рішення №288, «Львівводоканал» не проти провести перерахунки мешканцям за переплачені послуги, проте сьогодні має бути відповідне рішення виконкому міськради. За його словами, для проведення перерахунків мешканцям, котрі мають субсидії потрібно розробити спеціальну схему, оскільки там залучені бюджетні кошти. Львів’янам, що сплачували без пільг водоканал здійснить перерахунок самостійно. Сергій Оленюк наголосив, що АМКУ зробить необхідні кроки, щоб перерахунок було здійснено.

Водночас стосовно рішення виконкому №1032, представник комітету зазначив, що суд вказав на незаконність тарифів, проте у рішенні суду не йдеться про здійснення перерахунку за переплату.

У свою чергу представник Державної інспекції з контролю за цінами зазначила, що перерахувати кошти за завищенні тарифи потрібно, однак, за її словами, це неможливо, оскільки немає відповідного механізму.

На це Володимир Гураль заявив, що у будь якому випадку потрібно притягнути до відповідальності осіб, котрі не виконали рішення суду.

Нагадаємо, що згідно з ухвалою суду рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 30.09.2005 р. № 1032, що стосується нарахування плати за житлово-комунальні послуги скасовано і вважається нечинним. Також незаконність рішення виконкому №288 «Про тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення» від 19.03.2004 року визнано всіма судовими інстанціями. Натомість міська рада не вжила заходів щодо виконання рішень суду.