Як повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, у провадженні слідчого відділу Шевченківського РВ ЛМУ ГУМВС у Львівській області перебувають кримінальні провадження за фактами підпалів автомобіля та викрадення особистого майна шляхом проникнення в будинок громадської активістки Юлії Лацик, які трапилися 4-го, 12-го та 16-го грудня минулого року. В рамках досудового розслідування процесуальний керівник прокуратури Шевченківського району Львова задля забезпечення об’єктивного та ефективного розслідування неодноразово надавав конкретні письмові вказівки слідчому. Однак на цей час у повному обсязі вказівки так і не було виконано.

Учора, 14 січня, в Шевченківський РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області надійшла заява від батька громадської активістки Юлії Лацик про те, що невідома особа вчинила підпал його автомобіля.

За вказаним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України (умисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу).

Сьогодні, 15 січня, за вказівкою прокурора Львівської області Романа Федика, в прокуратурі області проведено оперативну нараду, на якій заслухано стан досудового розслідування у вищевказаних кримінальних провадженнях. Відтак з’ясовано, що слідчі органів внутрішніх справ Шевченківського райвідділу міліції розслідування цих кримінальних проваджень вели неефективно та безсистемно. Зокрема, не призначено необхідних експертиз, не проведено низку слідчих та розшукових дій для встановлення можливих причин цього злочину та осіб, які могли їх скоїти, окремі слідчі дії проведено поверхово, без з’ясування всіх важливих обставин.

З огляду на це, прокуратура Львівської області ухвалила рішення про об’єднання цих кримінальних проваджень та скерування їх для подальшого досудового розслідування у слідче управління ГУ МВСУ у Львівській області. Процесуальне керівництво в цих провадженнях відсьогодні здійснюватиме прокуратура області.

Перед начальником ГУ МВСУ у Львівській області Дмитром Загарією прокуратура поставила питання про притягнення до відповідальності винних працівників міліції, які не забезпечили повного та об’єктивного розслідування в цих кримінальних провадженнях.