Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

До таких висновків дійшла Львівська міжрайонна природоохоронна прокуратура, провівши перевірки діяльності органів контролю при здійсненні ними нагляду за додержанням Законів України «Про тваринний світ», «Про захист тварин від жорстокого поводження», іншого законодавства в частині утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або напіввільних умовах.

З’ясовано, що жоден орган контролю Львівської області не володіє даними, щодо кількості суб’єктів господарювання, які утримують таких тварин, а Державна екологічна інспекція у Львівській області упродовж поточного року не провела жодної перевірки з цих питань.

Лише на вимогу Львівської міжрайонної природоохоронної прокуратури Інспекцією проведено ряд перевірок суб’єктів господарювання, які утримують та розводять диких тварин в стані неволі або напіввільних умовах.

У ході таких перевірок виявлено суттєві порушення вимог законодавства.

Зокрема, при утриманні таких тварин їм не забезпечується необхідний простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляція та можливість контакту із природним для них середовищем, крім того не дотримується раціон годівлі.

До прикладу, проведеною у Дрогобицькому районі перевіркою встановлено, що суб'єктом господарювання протягом тривалого періоду часу в незадовільних умовах утримуються 4 Карпатські бурі ведмеді.

Так, площа вольєрів не відповідає необхідним нормам. Зокрема, двох шестимісячних ведмежат утримують у металевій клітці, площею 15 м.кв., при необхідній 30 м.кв. лише на одного ведмедя. Вольєри чистяться тільки один раз у тиждень, відтак ведмеді знаходяться в антисанітарних умовах. Крім цього годують тварин харчовими відходами, які одержують із санаторіїв м. Трускавця, хоча для них необхідний відповідний раціон.

Водночас, у вказаного суб’єкта господарювання, який утримує ведмедів, що занесені до Червоної книги України, встановлено відсутність необхідних дозвільних документів на їх утримання та немає тимчасової реєстрації в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища у Львівській області.

З огляду на викладене, Львівською міжрайонною природоохоронною прокуратурою керівництву Державної екологічної інспекції у Львівській області внесено подання з вимогою усунути виявлені порушення вимог чинного законодавства.