Про це повідомили у прес-службі прокуратури в Львівській області.

За наслідками проведених слідчих та процесуальних дій, прокуратурою Львівської області погоджено повідомлення про підозру трьом посадовим особам керівного складу ЛКП «Збиранка» у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.236, ч.2 ст.367 КК України, а саме у порушенні правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке призвело до загибелі людей, та у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.

Досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом обвалу 30 травня схилу на Львівському міському полігоні твердих побутових відходів, встановлено, що посадовцями зазначеного підприємства порушено вимоги Правил експлуатації полігонів побутових відходів.

Зокрема, експлуатація сміттєзвалища здійснювалась без затвердженого проекту, не вживалось відповідних інженерних заходів для забезпечення стійкості полігону як споруди, належного ущільнення та перешарування ізолювальним матеріалом складених відходів.

Унаслідок таких порушень, через нестійкість укосу полігону, трапилась трагедія 30 травня, коли під обвалами сміття загинули троє працівників органів ДСНС України та зник безвісти службовець комунального підприємства.

Сьогодні, 15 серпня, прокуратурою скеровано до суду клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

На цей час досудове розслідування у зазначеному провадженні продовжується.