Прокуратура Закарпатської області 21 липня порушила кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем і підробки документів керівниками спільного українсько-американського підприємства "Вест-Контрейд", у результаті чого державі було завдано збитків на суму 14,4 мільйони гривень.

Про це повідомила керівник прес-служби прокуратури Закарпатської області Вікторія Роман, передають "Українські Новини".

За інформацією прес-служби, ще в серпні 1999 року між НАК "Нафтогаз України" і "Вест-Контрейд" було підписано договір-доручення, відповідно до якого підприємство зобов’язалося за винагороду в розмірі 6% проводити роботу з документальному оформленню погашення заборгованості Закарпатської, Чернівецької та Івано-Франківської областей перед "Нафтогазом України" за використаний газ на суму понад 283 мільйонів гривень. За інформацією прокуратури, роботу з документального оформлення взаємозаліків фактично проводили не співробітники СП, а працівники відповідних державних установ. "Порушуючи закон фірма "Вест-Контрейд" цю роботу приписала собі, підписавши акти виконаних робіт на загальну суму 242,6 мільйона гривень", - повідомив Роман. "Нафтогаз України", відповідно до договору, виплатив фірмі 14,4 мільйони гривень.

Кримінальна справа порушена за ч. 2 ст. 366 і ч. 2. ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання службовим становищем і службовою підробкою документів).

Роман повідомила, що засновником СП "Вест-Контрейд" є мати одного з депутатів Верховної Ради.

Як уточнив джерело в прокуратурі, засновником СП 2Вест-Контрейд" є Марія Шуфрич - мати депутата Верховної Ради Нестора Шуфрича.

Як повідомлялося, Прокуратура Закарпатської області 11 лютого порушила кримінальну справу за фактом незаконної приватизації об’єктів нерухомості Ужгородського державного лісового господарства.

У березні 2004 року було створено фіктивне підприємство, метою якого було незаконне придбання об’єктів, що знаходяться в держвласності, нерухомості рекреаційного комплексу "Дубки", мисливського будинку і мисливської вежі в Кам’янецькому лісництві і прикордонному будинку в рекреаційному комплексі "Великодобронська дача" загальною площею близько 970 квадратних метрів.

Після того, як ці землі були незаконно куплені, що завдало державі збитків у розмере 270 тисяч гривень, засновники підприємства подарували їх Марії Шуфрич.

proUA