Про це йдеться у висновку комісії прокурорів, повідомляють джерела УП.

Прокуратура рекомендує накласти на Холодницького догану та не звільняти.

Автоматизованою системою розподілу дисциплінарних скарг для вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження 30 березня 2018 скарга розподілена члену Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Ковальчуку О. М.

У висновку комісії зазначається, що Холодницьким «не забезпечено дотримання вимог до професійної етики та поведінки прокурора, а тому у його діях наявний склад дисциплінарного проступку».

Член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Ковальчук О. М. прийшов до висновку про наявність підстав, передбачених пунктами 1, 3, 5, 6, 8 частини 1 статті 43 Закону України «Про прокуратуру» для притягнення прокурора Холодницького Н. І. до дисциплінарної відповідальності.

Зазначається, що допущений Холодницьким проступок «завдає шкоди авторитету органів прокуратури та зменшує довіру громадян до відомства, нехтує загальнолюдськими моральними цінностями, заважає формуванню принципової морально-правової позиції у взаєминах з громадянами».

Однак прокурор не рекомендує звільняти Холодницького.

«Таким чином, підстави для притягнення Холодницького Н. І. до дисциплінарної відповідальності, визначені частиною першої статті 43 Закону України «Про прокуратуру», можуть слугувати лише для накладення на нього дисциплінарного стягнення, передбаченого пунктами 1 чи 2 частини першої статті 49 цього Закону (догана або заборона на строк до одного року на призначення на вищу посаду в органі прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду), і не можуть бути підставами для його звільнення з посади заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», – йдеться у висновку комісії.

Ковальчук О. М. рекомендує покарати керівника САП доганою.

«Пропоную: притягнути до дисциплінарної відповідальності заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Холодницького Назара Івановича та накласти на нього дисциплінарне стягнення у вигляді догани», – зазначається у висновку.

Цей документ є у розпорядженні ГПУ та НАБУ, які подали скарги на Холодницького та просили його звільнити.

Засідання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів може відбутися 24 липня.

Зазначимо, що під час прослуховування кабінету керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького виявили факти тиску на прокурорів та суддів, а також зливу інформації про обшуки.