Відповідну заяву із підписами 33 прокурорів опубліковано на офіційній сторінці САП у Фейсбук.

Прокурори звертаються до голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віталія Грушковського.

«Колектив прокурорів САП не може залишатися осторонь ситуації, яка склалася навколо розгляду вказаного питання очолюваною Вами комісією, адже вона так чи інакше стосується кожного з нас», – йдеться у заяві.

Вони заявляють, що «підвищена увага» окремих політиків і громадських діячів «уже перейшла межі допустимого».

Прокурори у своїй заяві стверджують, що під засідання КДКП, яке повинне відбутися в четвер 26 липня, «окремі особи намагаються скомпілювати увесь перелік своїх претензій до САП, який накопичився у них за час діяльності Спеціалізованої прокуратури, незалежно від того, чи є ці претензії предметом розгляду комісії, і використати його як привід переконати комісію прийняти рішення про звільнення керівника прокуратури».

«Колектив прокурорів САП не може сприйняти цього інакше, як тиск – не стільки на керівника САП, скільки на кожного з нас», – йдеться в заяві.

Як писав «Вголос», під час прослуховування кабінету керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького детективи НАБУ виявили факти тиску на прокурорів та суддів, а також зливу інформації про обшуки.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що розслідування щодо Холодницького ініціювали після підтвердження інформації про перешкоджання керівництва САП розслідуванню справи проти мера Одеси Геннадія Труханова. Керівник ж Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявив, що жодного разу не спілкувався з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим.

Раніше Холодницький підтвердив інформацію про виявлення у своєму кабінеті пристрою, схожого на «жучок» для прослуховування. Він також сказав, що записи, які приховано велися у його кабінеті, можуть бути використані для спекуляцій проти нього.