Найбільший хімічний концерн країни «Grupa Azoty» та нафтова компанія «PKN Orlen» повідомили інформагенції Reuters, що вони тепер закуповують менше блакитного палива в нафтогазовій компанії PGNiG, а більше - в Німеччині, передає «Німецька хвиля».

Польська державна компанія PGNiG майже цілковито отримує газ від «Газпрому».

Близько 55 відсотків спожитого минулого року Польщею газу були російськими. Втім, для зменшення залежності від Москви Варшава розвиває проекти з постачання скрапленого природного газу, а також робить ставку на лібералізацію газового ринку. За підрахунками Reuters, упродовж наступних двох років Польща може скоротити споживання російського газу до 15 відсотків.

Як писав «Вголос», 24 вересня у Польщі гірники заблокували рух потягу із російським вугіллям. Блокада шляхів на польсько-російському кордоні тривала 18 годин. В протесті брало участь близько 200 осіб. На думку шахтарів, зростання поставок до Польщі більш дешевого в порівнянні з польським вугілля загрожує гірничодобувної промисловості країни. Вони вимагають обмеження імпорту і розширення використання вугілля з польських шахт.