Українку Дар'ю Шигаєву, яку влада Індонезії хотіла стратити через підозру у зберіганні наркотиків, відпустили 11 листопада. Звинувачення з неї зняли.

Про це в ексклюзивному коментарі Gazeta.ua розповіла сестра Дар'ї, Катерина Кіріченко.

Дашу звільнили

"Дашу звільнили і зняли обвинувачення. Сьогодні ранком її відпустили. В аналізах, що взяли в неї, і в пастилі наркотиків не виявили", - розповіла Катерина.

35-річну Дар'ю Шигаєву 6 діб тримали у центральному поліцейському відділку міста Денпарас - столиці острова Балі.

Жінку затримали 5 листопада у будинку, в якому вона рік живе на Балі. Ранком до неї приїхали поліціянти з представниками митної служби і повідомили, що в посилці, яку жінка отримала з України, знайшли сліди наркотиків.

"Перепрошую, схоже, ідея зі сливою виявилася не дуже. Мене заарештували і стверджують, що в пастилі знайшли марихуану", - встигла написати Дар'я в повідомленні своїм рідним.

Напередодні від батьків з України отримала посилку

Напередодні Даша отримала від батьків, що живуть в Україні, посилку зі сливовою пастилою.

"Батьки живуть у приватному будинку, біля якого росте велика слива. Цього літа був великий урожай. Зі слив батьки приготували пастилу. Там лише сливи і цукор – нічого більше. Коли маса висохла, її згорнули в рулет. Складність у тому, що посилка велика – більше кілограма. Коли прибула на Балі, прикордонники зробили аналіз. І заявили, що знайшли там сліди ТГК (тетрагідроканабіол, активний компонент маріхуани. – Gazeta.ua). Проблема знайти адвоката. Коли чують про звинувачення в наркотиках – одразу називають суми в тисячах доларів", - пояснила Катерина Кіріченко.

Зараз Катерина пояснює, що аналіз, який проводять митники, має велику похібку. І безпідставні звинувачення - не така вже й рідкість. Однак, повторні аналізи в поліцейських лабораторіях, під пильною увагою адвокатів, допомагають встановити істину.

"Знаючи Дашу, я був впевнений, що там не може бути ніякої наркоти. "Порішати" пропонували за 35 тис баксів, згодом за 15. Ми почали пошук адвокатів, схожих кейсів, консультацій від дипломатів... Сьогодні вранці Дашу звільнили. Поліцейські можливо вперше житті спробували сливову пастилу і сказали, що вона смачна", - написав на сторінці у Facebook з приводу цієї ситуації журналіст, автор проєкту Ukraїner Богдан Логвиненко.

Богдан особисто знайомий із Дар'єю Шигаєвою, вони спілкувалися певний час саме на Балі.

За словами сестри Дар'ї, жінку спершу планували затримати в поліції ще на 20 днів. Однак, за допомоги адвоката та представників українського консульства, звільнили за відсутності доказів.

"Дуже вдячні консульству - вони були на зв'язку від початку й до завершення справи", - зазначила Катерина.

За даними рідних, Дар'я не планує подавати позов на владу Індонезії за несправедливе затримання - як і повертатися додому.

Більше новин читайте за посиланням: