Група, яка називає себе CyberBerkut, вимагає від Берліна припинити «фінансову і політичну підтримку» уряду України, повідомляє «Радіо Свобода».

Слово «беркут» у назви група з’явилося на честь українського загону міліції особливого призначення, який придушував протести у Києві проти екс-президента України Віктора Януковича наприкінці 2013-го на початку 2014-го років. Янукович був відсторонений від влади після того, як відмовився від асоціації з ЄС.

За повідомленням Reuters, відповідальність групи CyberBerkut за хакерські атаки підтверджується незалежними джерелами.

Речник федерального канцлера Німеччини Штефан Зайберт заявив, що злам веб-сайтів почався 7 січня о 10 ранку, у результаті чого було перекрито доступ до інтернет ресурсів німецького уряду.

Хакерська атака сталася за кілька годин до того, як прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повинен був зустрітися у Берліні з президентом Німеччини з Йоагімом Гауком.

Нагадаємо, 7 січня у рамках офіційного візиту до Німеччини Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка підписано спільну заяву від урядів двох країн про надання кредитних гарантій на суму 500 млн євро.