Член фракції СДПУ(о) Тамара Прошкуратова, виступаючи з парламентської трибуни щодо інциденту між народними депутатами України і співробітниками правоохоронних органів в Ужгороді, вибачилася за свої емоції, пояснивши, що їй зараз дуже важко говорити на цю тему.
Депутат відзначила, що вона - вчитель і вчора повинна була бути зі своїми учнями-випускниками, однак вона повинна бути в парламенті для того, щоб “захистити їхнє майбутнє, їхнього права, щоб з ними не трапилось те, що сталося зі мною на Закарпатті”.

Прошкуратова відзначила, що в засобах масової інформації подається багато версій щодо подій в Ужгороді. У зв'язку з цим Прошкуратова принесла із собою Біблію і Конституцію і завірила усіх, що буде говорити тільки правду. "Я кладу руку на Біблію, на Конституцію. Я клянуся, що жодного слова неправди я вам сьогодні не скажу", - сказала народний депутат.
Вона відзначила, що протягом п'яти днів вона знаходилася біля Івана Різака і мала можливість спостерігати, як порушуються його права. Прошкуратова заявляє, що результати аналізів, що були узяті в Різака, були зфальсифіковані. “І хлопці, чергові міліціонери говорили мені: “Тамара Сергіївна, його заберуть у будь-якому випадку”, - розповіла парламентарій.

У зв'язку з цим вона звернулася до одного з правоохоронців із проханням принести їй наручники. “Я діяла спонтанно. Я ще не знала, що я з ними буду робити. І тоді, коли я зрозуміла, що його заберуть, я себе наручниками прикувала до Івана Різаку й оголосила голодування”.
Прошкуратова стверджує, що вона не протидіяла суду, а діяла відповідно Конституції захищаючи право Різака на лікування. “Я клянуся, що відтепер так буду чинити по відношенню до кожного громадянина України, незалежно від його політичної приналежності”, - сказала Прошкуратова, при цьому додавши: “Мене запитували, чи сильно мене вдарили - не знаю. Били мене”. Прошкуратова призвала усіх учителів не йти в парламент, “оскільки вони можуть бути в опозиції, а тоді хто знає, що з ними буде”.

Народний депутат при цьому відзначила, що зверталася до правоохоронних органів і представників прокуратури, а тепер їй залишається тільки одне - звернутися до Бога. "Господи, Господи, якщо Ти є! Багато робить наш Президент для зовнішньополітичної інтеграції України. Якщо через економічну кризу, штучний ріст гривні, провал "Гринджол" на Євробаченні не бачить цього, скажи йому. А якщо він, не дай Боже, сам є режисером розвалу партій СДПУ(о), КПУ, "Регіони України", пішли йому гарне здоров'я і прости йому - він не відає, що діє", - сказала вона.

ЛІГАБізнесІнформ