Журналісти програми “Схеми” залишаються біля будинку свого колеги Михайла Ткача, де було виявлено ознаки встановлення прослуховуючого пристрою, оскільки поліція поки не взяла під охорону приміщення.

Про це повідомила головний редактор “Схем” Наталя Седлецька у Facebook.

За її словами, коли Ткач знайшов у себе ознаки встановлення апаратури, журналісти викликали поліцію.

“”Отвір” довжиною щонайменше 60 см проходить у стелю, а Михайло живе на останньому поверсі. Над квартирою – спільне горище, до якого є доступ з різних під’їздів.

На виклик прибув спершу поліцейський патруль, а згодом слідчо-оперативна група з Шевченківського райвідділку Нацполіції. Поліцейські провели зовнішній огляд приміщення, піднялись на горище, взяли зразки з будівельних матеріалів, прийняли заяву. Та поїхали”, – написала вона.

Крім того, Седлецька додала, що журналісти просили поліцію забезпечити охорону приміщення (горища), в яке можна легко потрапити і знищити речові докази, але правоохоронці сказали далі звертатись вже у райвідділок і там запитувати, чи почали кримінальне провадження, чи призначили слідчого у справі.

“Наразі команда нашої програми залишається тут, щоб самотужки стежити за місцем події та збереженням можливих доказів”, – написала вона.

Седлецька підкреслила, що журналісти очікують якнайшвидшої реєстрації кримінального провадження за статтями перешкоджання професійній журналістській діяльності, незаконне збирання інформації, втручання в приватне життя.

Крім того, журналісти очікують належного огляду квартири Ткача на предмет наявності професійного обладнання для стеження за журналістом-розслідувачем.

Поліція вже почала провадження за статтею “Порушення недоторканності приватного життя”.

Нагадаємо, український журналіст виявив “прослушку” у себе вдома.