Нардепи від "Слуги народу" Олександр Дубінський, Макс Бужанский, Олександр Ткаченко і позафракційний Антон Поляков зареєстрували законопроєкт, щоб поглузувати з НАБУ та міжнародних партнерів України.

Про це повідомляє рух "Чесно".

Зазначається, що в законопроекті обранці пропонують додати до вимог до кандидата на посаду директора НАБУ наявність адміністративного стягнення за правопорушення, пов’язане з корупцією.

У пояснювальній записці Дубінський і Ко наголошують, що це "посилить незалежність НАБУ та врахує зауваження міжнародних партнерів України".

Нагадаємо, низка нардепів намагаються звільнити чинного директора НАБУ Артема Ситника – минулого року він отримав штраф за незадекларований відпочинок на Рівненщині. 28 квітня правоохоронний комітет ВРУ рекомендував ухвалити основу законопроєкт, котрий дає змогу звільнити директора НАБУ на цій підставі.

В МВФ на це заявили, що "будь-які законодавчі зміни, що звужують незалежність НАБУ, будуть сприйняті як відмова від попередніх антикорупційних зобов’язань і потребуватимуть коригування будь-якої нової програми співпраці МВФ з Україною".