В Україні набув чинності закон, що вносить зміни до Кримінального кодексу щодо обов’язкової обопільної згоди на секс.

У МОЗ вирішили пояснити, що означає згода на секс. У ролику, який опублікувала на своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, секс порівнюють з чаєм.

Підпис до відео говорить: “Ви ж не подумаєте змусити пити чай людину, яка його не хоче?”.

"Згода на секс – просто, як чай"

Цікаво, що просте поняття «згода на секс» викликало стільки побоювань про масові надумані звинувачення у насильстві.Бурхливі дискусії у соцмережах та панічні заголовки у деяких ЗМІ продемонстрували, як на перший погляд прості істини викликають дуже багато запитань у суспільстві. Найгірше, що подібні непорозуміння між партнерами і можуть призводити до жахливих наслідків, зокрема насильства в сім’ї.Щоби запобігти цьому — маємо відкрито говорити на тему сексу та дуже чітко розуміти одне одного, коли йдеться про будь-які дії щодо нашого тіла.Навколо змін до Кримінального кодексу буквально за один день виникло багато міфів. Пропоную розібратися — що означає згода на секс та чому важливе розширення понять «сексуальне насильство» і «зґвалтування».У матеріалі The Village Україна добре пояснюється, що відтепер сексуальним насильством буде також вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов’язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи. Раніше ж закон визначав сексуальне насильство як примус до статевих зносин силою або шантажем, або ж, якщо особа була в безпорадному стані.Важливо, що тепер насильники будуть винні у тому, що вони не отримали не тільки однозначної конкретної згоди на секс, а й на будь-які принизливі дії стосовно жертви.Оновлення ж поняття «зґвалтування» полягає в тому, що відтепер ним вважатимуться дії сексуального характеру, що пов’язані з проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи. Щодо важливості згоди на секс — вже класичним є приклад з чаєм у відомому відео, яке переклали на українську Центр "Жіночі перспективи". Ви ж не подумаєте примусити пити чай людину, яка його не хоче?Дізнавайтеся детальніше про зміни до законодавства у матеріалі: https://goo.gl/afQQhw. Це справді важливо.

Опубліковано Уляна Супрун Субота, 12 січня 2019 р.

“Цікаво, що просте поняття “згода на секс” спричинило стільки побоювань про масові надумані звинувачення в насильстві. Бурхливі дискусії в соцмережах і панічні заголовки в деяких ЗМІ продемонстрували, що на перший погляд прості істини викликають дуже багато запитань у суспільстві. Гірше, що такі непорозуміння між партнерами і можуть призводити до жахливих наслідків, зокрема насильства в сім’ї”, – прокоментувала Супрун.

“Щоб запобігти цьому, повинні відкрито говорити на тему сексу і дуже чітко розуміти одне одного, коли мова йде про будь-які дії щодо нашого тіла. Навколо змін у Кримінальний кодекс буквально за один день виникло багато міфів. Пропоную розібратися – що означає згода на секс і чому важливе розширення понять “сексуальне насильство” і “зґвалтування”, – наголосила глава МОЗ.

Нагадаємо, з 11 січня 2019 року в Україні набув чинності закон № 2227-VIII, який вносить зміни до Кримінального кодексу щодо обов’язкової обопільної згоди на секс. Зокрема, змінюється визначення поняття “зґвалтування” і розширюється коло потенційних обвинувачених у примусі до сексу.

Тепер ґвалтівники будуть винні в тому, що вони не отримали не тільки однозначної конкретної згоди на секс, а й згоди на будь-які принизливі дії щодо жертви.