Експерти з США розкритикували призначення нового Генпрокурора в Україні.

Про це пише "Голос Америки".

Вони стверджують, що це є поганим сигналом для міжнародних інвесторів.

Зокрема Ерік Гонц, який працює в "Центрі міжнародного приватного підприємництва" підмітив, призначення Венедіктової - це "тривожний день для незалежності прокурорів".

Також він зауважив, що однією з головних проблем в Україні, в тому числі для представників бізнесу, є нестача правосуддя, тож інвестори можуть розцінити це призначення, як повернення до старих правил, оскільки Венідіктова є дуже близькою особою до провладної фракції.

Крім того, Гонц додав, що родина нового Генерального прокурора ймовірно має тісні зв'язки з українськими олігархами, що теж не вселяє довіри в міжнародних інвесторів.

Він наголосив, що це призначення ознака того, що Офіс президента змінив свій підхід, зокрема йдеться своєрідний симбіоз стратегії "про нові обличчя" в Уряді та генерального прокурора, яка є досить близькою з представниками старої політичної еліти.

Експерт підмітив, що ще одним неприємним сигналом для інвесторів є звільнення з Кабміну осіб, які мали хороші відносини з МВФ.

Гонц зауважив, що він би порадив Зеленському "просто зупинитися" та не робити більше ніяких реформ, оскільки міжнародні інвестори вже на межі та розглядають Україну, як країну високого ризику.

Не підтримала призначення нового Генпрокурора в Україні і експерт з аналітичного центру “Атлантична Рада” Мелінда Герінг.

Вона вважає, що Венедіктова була "хибною кандидатурою" на цю посаду.

Свою думку Герінг аргументувала тим, що посада Генпрокурора є однією з 5 найважливіших в державі, а нова очільниця Офісу генпрокурора  не мала досвіду роботи у цій сфері, не є політично нейтральною, як цього вимагає закон.

Як відомо, Венедіктова була 3 номером у списку фракції "Слуга народу" під час дострокових виборів до Верховної Ради.

Герінг вважає, що Венедіктова була обрана на цю посаду задля висунення звинувачень п'ятому президенту України Петру Порошенку, і якщо ця інформація підтвердиться, то це просигналізує про повернення до старих методів роботи.

Експерт з “Атлантичної Ради” зауважила, що для Генерального прокурора  завжди важлива репутація, а  Венедіктова такої немає, тож в Україні зараз дуже поганий місяць.

Герінг додала, що Офіс генпрокурора не має дозволяти собі грати в подібні ігри.

Експосадовець з Пентагону, який працював за президентства Барака Обами, Майкл Карпентер зазначив, що ще одним поганим сигналом для світової спільноти є різка зміна Кабміну під час кризи.

Карпентер наголосив, що звільнення з ключових посад осіб, які мають високий рівень довіри  на Заході, зокрема йдеться про Руслана Рябошапку та колишнього міністра фінансів, є незрозумілим.

Він зауважив, що наразі неважливо, як себе проявить новий Уряд, оскільки подібний крок в умовах поширення коронавірусу та рекордного зниження цін на нафту є досить негативним сигналом для світу.

Як писав "Вголос", Венедіктову призначили генпрокурором.