У Гонконгу тисячі активістів зібралися в урядовому кварталі, щоб висловити протест проти нового закону про екстрадицію за запитом із материкового Китаю. Голосування зрештою перенесли.

Про це повідомляє "Deutsche Welle".

У Гонконгу не вщухають протести проти планів уряду змінити законодавство автономії, щоб уможливити екстрадицію на материк за запитом влади Китаю осіб, підозрюваних у порушеннях законів КНР. У середу, 12 червня, тисячі активістів зібралися в урядовому кварталі, коли парламент автономії готувався до обговорення цього законопроекту. Демонстранти заблокували вхід до будівлі Законодавчої ради, засідання депутатів зрештою було перенесене.

Деякі мітингарі зводили барикади, аби заблокувати рух автівок у серці фінансового центру міста, повідомляє інформагенція Reuters. Загони поліцейських намагалися не допустити активістів безпосередньо до урядових офісів.

Протести проти суперечливого закону в Гонконгу тривають уже понад місяць. На найбільшу акцію проти нового законопроекту 10 червня, за оцінками організаторів, прийшли понад мільйон людей. У свою чергу, правоохоронці повідомили про 240 тисяч мітингарів. Чимало демонстрантів вийшли на акцію з жовтими парасольками, нагадуючи про масові антиурядові акції в Гонконгу 2014 року.

Нагадаємо, що сотні тисяч жителів Гонконгу вийшли на вулиці в знак протесту.