У Тирані, столиці Албанії, у суботу, 13 квітня, тисячі демонстрантів протестували з вимогою відставки прем’єр-міністра країни Еді Рами. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Під час акції група мітингарів намагалася прорватися через поліційний кордон до будівлі парламенту. Вони кидали у правоохоронців каміння та димові шашки, а також підпалили припаркований біля будівлі автомобіль. Правоохоронці у відповідь застосували сльозогінний газ і кийки.

Внаслідок сутичок поранення отримали 15 демонстрантів, повідомила опозиційна Демократична партія. За даними Міністерства внутрішніх справ Албанії, також були поранені щонайменше п’ятеро поліцейських. Травми отримали й журналісти.

Протестувальники звинувачують соціалістичний уряд прем’єр-міністра Еді Рами в корупції та фальсифікації результатів виборів. Упродовж кількох останніх місяців у країні відбуваються протести з вимогою відставки уряду.

Люльзім Баша, дідер Демократичної партії Албанії, закликав до продовження протестів. «Закликаю вас до опору і повстання, щоб вигнати Раму», — заявив він під час виступу перед юрбою. Він також зазначив, що у країні мають пройти дочасні вибори та треба призначити перехідний уряд.

Своєю чергою, Еді Рама засудив насильство, заявивши, що опозиційні партії перебувають на шляху самознищення. Він обіймає посаду прем’єра Албанії з 2013 року, а в червні 2017-го був обраний на другий термін. Країна з населенням 2,9 млн людей є однією з найбідніших у Європі. Однак із 2009 року Албанія є членом НАТО.

Як повідомляв “Вголос”, у Сербії тривають масові протести проти приятеля Путіна.